10 Aralık 2016 Cumartesi

Deliliğin Kıyısında - Megan Shepherd " Böyle tatlı kadınlardan böyle manyak ötesi kitaplar çıkıyor :) "


Okuyan Kızlar Blog Turu 2. konuğu yazarımızı 49. blog turumuzda yeniden ağırlamak da ayrı keyif doğrusu :) Ne çok beklemişiz be diyesim gelmedi değil koskocaaa 3 yıl! Sevgili DEX taş geldi mi? :)

Yazar seriyi tamamlayınca bir kapak yenilenmesine gidilmiş. Ben pek sevemedim ama yeni kapaklarla okuyup bir bütünlüğe kavuşacak okurlar size sesleniyorum çok şanslısınız! :( Sıralayınca ne de güzel duracak dimi :(

Okurlara tavsiyem madem beklediniz bence siz alın kitapları dursun köşede serinin son kitabı da çıkınca kapatın kendinizi 3 gün eve tırsın - zıplayın- bağırın okumanın keyfine varın yoksaaa bizim gibi ilk kitapta şu böyle mydi bu nasıldı derdine düşmeyin. Kaçığın kızındaki asıl adrenalin son 40 sayfada olunca ilk sayfalardaki ayrıntılar - ipuçları yılların sonunda uçup gidiyor. Neyse ki yazar serinin ikinci kitapta yaptığı hatırlatmalarla bizim de bellekleri azıcık da olsa tazeliyor. Kitap arşivim İmzir'de olmasa zevkle ilk kitabı da okurdum doğrusu. Ahh blog yazmayı özleyince yorum yazarken kendi dertleşme köşeme döndürmeden konuya dalayım en iyisi! :)


Kısa Kısa Hatırlatma: Yazarımız Megan Shepherd üç kitaptan oluşan bir seriye başlar. Her kitapta bir kült eserden esinlenecektir. İlk kitap tüylerimizi ürperten bu kitapta tek normal karakter yok topu karaktersiz mübarek diyeceğimiz türlü türlü olaylarla bizi kurguya bağlar. Şimdi yazık yapuncak bir kız vardır. Bu kızın fiziksel ağrıları da vardır. Vakti zamanında zengin yaşamında başlarında babası usta doktor ağrılarına derman bulmuş saf kızımız da bu dermanı kendi yeteneği ile ( doğuştan yetenek mi yoksa kaçıklığın kanla geçmesi mi dersiniz bu kısım sizin yorumunuza kalmış) bir şekilde kendi ilaçlarını yapar idare eder. Bir gün çocukluğunda besleme diyelim olan oğlumuzla karşılaşınca bıktım bu hizmetçilikten, annem de zaten ne çekti zamanında hayırsız ölü sandığım babama gideyim der. Besleme de bu süreçte büyür o da ayrı kaçık olur. Üzüm üzüme baka bak demişler. Bir adada aklınızı kaçıracağınız ne varsa yaşanır. Tamam susalım yoksa kitabı özetleyeceğim.

Öyle bir sonla ortada kalır ki kız aynen yine kimsesiz bir çare zavallı açık denizde mücadeleye başlar. Aşk meşk konularına girmeyeceğim çünkü asıl aşık olduğunu düşündüğüm kişinin de pek insan olmadığını çıtlatayım size. Yazar aşk karıştırmasa kurgusu süper derim ama bu noktada aşk ve kızımızın her erkekten neredeyse hoşlanabilme potansiyeli can sıkıcı. Aammann tek derdimiz kitapta bu olsun gerisi dehşet o bize fazlasıyla yeter de uykumuz bile kaçar.


Tabi ki deliliğin kıyısında olacak kitap bir devam kitabı hele fantastik ögeler barındırıyor hem de üçlemenin ikinci halkasını oluşturuyorsa o akli melekeler nasıl yerinde kalacak canım aaaaa.

Hadi kitabımızdan azıcık bahsedelim: Kızımız bir şekilde yine kürkçü dükkanı Londra'ya döner. Çaresiz kız babasının eski doktor arkadaşının himayesine girer. Ohh ne güzel dimi değil işte! Kız adadakileri aklından silmek istese fiziken yaşadığı sorunlar ve sorunlara aradığı çareler sebebiyle yine derttedir. Bir de kızı vakti zamanında canından bezdiren tüm canlılar teker teker öldürülmeye de başlayınca işte orada ipler kopar. Otur oturduğun yerde dimi yooo illa belaya dalacak bir Sherlock olması eksikti. Tabi eski defterler açılıyor karakterler hortluyor kıza bir gün yüzü daha yok.

Vallahi ne yazsam özet gibi olacak siz alıp okuyun.

Kan - tıbbi bilgi- genetiklerle haşır neşir olma - aşk - entrika - tarikat/ cemiyet... ne ararsanız var :)


Katkılarından dolayı DEX'e teşekkür ederiz. Araya 46 tur sıkıştıran ekip bu kadarrr uzun aradan sonra aynı yazarla yeniden bir arada olmaktan pek mutlu oldu sevgili DEX :)


Hiç yorum yok: