4 Haziran 2016 Cumartesi

2 Aşk Arasında - Terri Osburn "İki aşktan biri gerçekten imkânsızsa seçim yapma şansımız var mıdır?"


Okuyan Kızlar Blog Tur süreçlerimizi ne çok özlediğimi bir kez daha anımsadım :) Dışarıda yağmur kokusu evde kahve buğusu eşliğinde blog başına geçip sizlere düşüncelerimizi aktarmak harika :)

2 / İki Aşk Arasında "iki" kelimesini yazıyla mı sayıyla mı yazmalı diye arada kaldığım bir kitap iken kitabın ana karakterleri sebebiyle sevdim mi sevmedim mi yine bir ikileme düşüren durum yarattı. Devam etmeli mi etmemeli mi? ... :) Bu ikilem fenaaa :)

Bir seri başlangıcı olması sebebiyle normalde bir süre beklerim, tavsiye edip etmeme konusunda ikinci kitabın bende uyandırdığı hisse göre bloga yazı girerdim. Turumuz sebebiyle olası bir haksız durum yaratmamak için önce kitaba dair kısa kısa düşüncelerimi yazıp kitap konusuna değinmek isterim.

Kitap ana teması Anchor Adası, ada sakinleri, adanın doğal imkanlarıyla orada yaşayanların katkıları sonucu bambaşka bir dünyanın kapılarının açılması, yeni gelenler gidip de dönenler olmazsa olmaz klişeler etrafında şekillenen bir hikâye. Yazarın kalemi sağlamsa, seri denklemi merak uyandırıcı ise tadından yenmeyecek de bir okuma süreci oluşturan bu türü pek bir severim. Bu seriyi sevdim mi sevmedim mi sanırım 2. kitap çıkınca anlayacağım. Evet devam kitabını da okuyacağım :) Sid'in başına gelecekleri delicesine bekliyorum yanii!


Nemesis Kitap'ın son zamanlarda kapak tasarımları değişti. Kapağı ilk gördüğümde çok sevememiştim ama elime alınca hoşuma gittiğini fark ettim. Tabi ki değişim kaçınılmaz ama Nemesis biz senden o sevdiğimiz sahil temalı güzel kapakları göremeyeceksek kimden göreceğiz? Romantik kitap okumak istediğimde ilk başvurduğum adresimsin ne olur sahil temasına geri dön. Bu işte iyisin :)

Terri Osburn'un kalemi akıcı, hikâyesinde samimiyet var. Sımsıcak bir tını aradığımızda başvuracağımız bir isim olacağının habercisi bu kitap! Yepyeni bir seri Anchor Adası'nın ilk kitabı da 2 Aşk Arasında. Karakterimiz Beth hayatı boyunca insanları memnun ederek kendi iç sesini bastırmış birisi. Çalıştığı şirketin yıldız çocuğuyla da çok düşünmeden ailesinin memnun olacağı düşüncesiyle nişanlanıyor. Tabi yıldız çocuğun da ailesi kızımızı illa sevmeli zira kabul görmeme düşüncesi kızımızın baş kabusu. Deniz tutan bir kız atlıyor feribota müstakbel aileye kendini kabul ettirmeye giderken deniz korkusu depreşiyor ve feribotta çok seksi bir erkekle tanışıyor. Eee kitap bu işler ile arap saçı olacak ya bu seksi çocuk da yıldız çocuğun kardeşi çıkmıyor mu offf... Beth adaya ayak basmasıyla gelişen olaylarda onunla birlikte adada yürüyor yeni yerler keşfedip serinin ana karakterleri ile tanışıyoruz. Güzel bir aile, sıkı dostlar, balık kokan hijyen nedir bilmeyen çapkınlar ıyyyy egzotik objeler atölyesi, ağlayan bebekler, kocaman köpekler ahhaaa süprizzzz spor salonları ve daha nicesiii :)

Anchor adasını sevdim, Tom'un kurduğu vefalı aileyi çok sevdim ama ana karakterleri sevmedim! Bir kitabı okurken ilk defa ana karakterleri sevmesem de seriyi ve diğer her şeyi sevmenin yeteceğini de keşfetmiş oldum. Kitapların yalnız ana hikâye örgüsü olmadığı daha fazlası olduğunu da bu kitapla belgeledim :) Evet evet yanlış duymadınız illa düşünce kitaplarında değil bu kural romantik kitaplarda da geçerli olabiliyor işte.

Yazarın devam kitaplarını okuyunca bazı düşüncelerim oturacaktır. Yazarın kalemi akıcı ama havada kalan şeyler de olmuyor değil. Beth'in büyük anne-babası hakkında açıklamaları daha derin olabilirdi. Lucas daha sert tepkiler vermeli Joe daha ağır olmalı, bazı olaylar belki de yumruk yumruğa çok sert noktalanmalıydı. Bilemiyorum, keşke hiç kardeş olayı olmasaydı. Okurdan okura bakış açısı değişebilir tabi. O sebepledir ki ben ana karakterli görmezden gelmeyi seçip serinin devam kitaplarını merakla bekliyorum. Ana karakteri geç ada hikâyesine odaklan derim okurlara. 

Spoiler olmasın diye de bu kadar kıvranılmaz ki tamam sustum. Diyeceğim şu bir serinin tanıtımı gibi düşünüp keyifle okuyun Beth&Joe görmezden gelin diğer karakterleri sevin. Çünküüü seri devam kitapları çok çok merak edilesi :)  Sid seni okumayı çok istiyorum şekercim :)

"İki aşktan biri gerçekten imkânsızsa seçim yapma şansımız var mıdır?"2 yorum:

İlke Ataş dedi ki...

Merak uyandırıcı 😍✌️

Adsız dedi ki...

BEN ALDIM VE YARISINDAYKEN ARKADAŞIM LA BİTİRİYORDUM.SON SAYFALARINDA SEVİŞME VARDI EN İNCE AYRINTISINA KADAR ALMAYIN