19 Ağustos 2015 Çarşamba

Sütaş Haydari - Olmamış / Ürün Denemesi


Ürün denemelerine açık bir insanım. Özellikle kalitesine güvendiğim markaların yeni ürünlerini sorgulamadan alırım. Sütaş'ın bir önceki denediğim ürünü sarımsaklı yoğurt'tu. Bunca yıl neden almadım Allah'ımm diye dolandım :) Arkadaşlarıma tavsiye ettim. Sarımsaklı yoğurt denememde ilk açılışta daha katı bir kıvam beklediğim için önce şaşırmış daha sonra lezetine hasta olup çok beğenmiştim. Haydari ürününü görünce de sorgulamadan aldım. Haydari'yi açtım sıvı. Şaştım karıştırdım dibini tutmuş gibi katı yoğurdumsu bir kıvam var. Tadı bozuk değil ama bir şey yanlış. Neyse karıştır Allah karıştır yok kıvam almıyor. Anladım ki bu ürün olmamış.

Demem o ki her ürün hazır olmazmış. Her ürüne kafaya göre kıvam denemeleri yapılmazmış. Böyle iyi markalar her ürünü çıkarmalı diye de bir şey yokmuş.

Sütaş - Haydari alacaklara uyarımı da yaparım. Seçim sizin.

Ağzınızın tadı yerinde mutlu günler dilerim.

17 Ağustos 2015 Pazartesi

Dilimlerde Lezzet Seremonisi


Geçen hafta arkadaşlarıma gittim. Komşu komşu acık televizyon izleyebilir miyim dedim? :) Sizinle de sohbet ederim pek de güzel olur ne dersiniz dedim. Ahhh Ömer'in baklavalarını sayar, Defne'nin şaşkoloz haline saydırır güzel bir akşam geçiririz dedim.(Kiralık Aşk dizisi) Sağ olsun arkadaşlar benden hevesli çıktı :) Mısır-çiğdem-patates-çay-kahve-içki derkennn 100 kilo olmadan kendimi attım dışarı :)


Sağ olsunlar yeme-içme kültürünü pek seven canlarım fırında çıtır patates yapalım dediler. Fırın ısıtıldı, patatesler iyice yıkandı ve dilimlendi. Zeytin yağı ve baharatlarla harmanlandı ve fıtınlandı. Offf bekle Allah bekle öldük yahu :( Ay dedik yeter. Üstüne neler yedik içtik tam dedik pişse de boş bu saatten sonra o ne koku öyle. Kedinin ciğer kokusu takip etmesi gibi fırtının dibindeyiz :) Çıkardık patatesleri açtık bir içecek ohhh misss o la la la :)

40 dakika süren bekleyişe değdi doğrusu :) Nefis, tavsiyemdir :)

16 Ağustos 2015 Pazar

Çengelköy'de Lüks Bir Tercih Boon Cafe


Çengelköy'ün her köşesi ticarileşmeye başladı. Kuruluşunda tasavvuf ezgileri olan mekanlar bile şu an ticarethaneye döndü. Üzücü bir durum :(  İnsan bir mekana oturunca nefes almak istiyor. Ya boğaz manzarası olacak ya da boğazın ferahlığı içeriye dolacak diye bekliyor. Açıldığı günden itibaren dekorasyonunda değişikliklere devam eden Boon şık bir mekan. Şık ama gerisi? offf


Bu kadar güzel bir mekanda daha iyi bir servis bekliyor insan. Herkes birbirinden habersiz. Sizi pes ettirene kadar hata üstüne hata yaşamanız mümkün.


Kahvaltı masasında sınırsız çayınızın bari ilk bardağını içeyim diye bekler, çayınızı ılık alır sonra da acaba hesaba işlediler mi diye çelişkiye düşersiniz. Çünkü her şeyi siz takip etmek zorundasınız.

Huzurla bir çay bile içmek yok. Neyse manzara hatırına içeceklerle idare edilecek bir yer işte.

Çengelköy'e baya mekan açılmışken bir alternatif daha yakındır diyor avunuyoruz.

Sevgiler...

13 Ağustos 2015 Perşembe

Tek Lokmalık Meyve Şöleni :) Dankek - Lokmalık


Yeni ürünler denemeyi seviyor her fırsatta sizinle paylaşmak için fotoğraflıyorum. Bu sefer pek iştah açıcı, kek sevmeyeni bile kendine baktırıcı bir ürün denemesiyle sizlerleyim :)

Ben öyle çok kek seven biri değilim. Soğuk günlerde sıcacık çayın yanına hafifinden meyveli kek atıştırır geçerim. Lakinnnn bu lokmalıklar beni öldürdü. Dikkat yedikçe yemek istiyorsunuz.


Yaklaşık 18 adet diyor valla hiç saymadım pakette kaç adet var diye :) Kakaolu kek çeşidi de bulunuyor. Bence Dankek bu ürün yelpazesini kısa sürede geliştirir. Bir havalar soğusun, çay tüketimi artsın da görün siz :)

Tavsiyemdir efendim :)

10 Ağustos 2015 Pazartesi

Bu Aralar Ben "Havadan Sudan Yazışmalar"


Uzun zaman oldu bloğu elden geçirmeyeli. Hayat acımasız hele tek başına savaşıyorsan. Kendime dair yazmayalı ne kadar oldu hatırlamıyorum bile. Okur kitlesi genişledikçe insan daha bir kasıyor sanki. Burası kendimizce paylaşım yaptığımız, hayattan kareler aktardığımız kişisel alanımızken kem gözünden yılanına kadar pek çoğunun da bizleri izleyeceği açık alanı oluyor. İşte bu gibi lanet olasıcaları düşününce insan kendini kapatıyor. Buna ciddi anlamda dur demenin vakti geldi. Sınırları olan bir alan çizip paylaşım yaparken kötü düşüncelerle daha da daraltınca alanımı boğulup kaçıyorum. Ben ben olmaktan uzaklaşıyorum. Bugünden itibaren daha sık paylaşım alanımı ziyaret edeceğim. Yazdıkça deşarj oluyor insan.

Paylaştıkça çoğalıyor insan. Öze dönüş vaktidir ey ahaliii :)İş hayatıma dair radikal bir karar aldım. Öğretmenlik mesleğini bırakıp İstanbul'da kitaplara dair bir alana geçiş yaptım. İnanın hiç bir şey kolay değil. Çok zor günler yaşadım çok da mutlu anlarım oldu. Yeni görevler üstlendikçe stres arttı. İzmir'in sakinliğinden İstanbul'un karmaşasında nefes almakta zorlandım. Ne şehrin gürültüsüne ne sebzesinin yavanlığına ne de basık havasına alıştım.

Hastalık bile zor bu şehirde, adam gibi gidilecek hastane bile bulmak çile. Hizmet kalitesi iyi, fiyat farkı fena, iş yerime yakın Nisa Hastanesi şu an kurtarıcım. 

Bir süredir kendini tekrarlayan bir göz hastalığım var. Öyle bir an geliyor ki göz kapaklarımı kesip atmak istiyorum o derece vahim. Üst göz kapaklarım şişiyor, su topluyor, göz kapaklarım göz bebeğimi acıtıyor. Kanlanma yok, gözlerde kızarıklık yok ama her an çokça acı var. Ağlatan yakan bir acı. İki kez doktora gittim. İş seyahatlerim sırasında farklı şehirlerde eczanelere de koştum. Hep aynı ilaç markasının farklı damlaları verildi. Geçici bir sızı dindirme dışında işe yaramıyor. Teşhis de konulamıyor. Çok canım yanıyor.

İş, hayat koşturmacası, ev temizliği, alışveriş, yine iş yine iş, hastalık, acı, sıkıntı ama bunca kaosa rağmen artık bloğuma daha sık dönüş yapacağım. Ruhumun ilacı bloğumla ilgileneceğim.

NOT: 3. yazımı yaşadığım İstanbul'da ilk defa cehennem sıcaklarına şahit oluyorum. Hava çok fenaaa ESMİYORRRRR :(

Sevgiler... mutlu günler dilerim :)

2 Ağustos 2015 Pazar

Coca Cola Renklendi! :) Favori Rengim Mi NE?Coca Cola reklam harikası :) Kola kutularına özel isimleri sıraladı olay oldu. Litrelik kolalara dostluk, aşk, meşk cümleleri ekledi olay oldu. Şimdi de renklerin gücüyle moda akımı başlattı. Kola içmesek bile illa 1 kez alıp çağın hastalığı instagramda paylaşmazsak olmaz :)

Benim favori rengim güneşte rengi kaçmış kırmızı-pembe ne olduğu belirsiz renk :)

Yeşil de fena değil hani! ahh bir de bunun mor rengi vardı değil mi?

Bir de oyuncuları morartan eleştirilerin hedefi olan reklam filmleri.

Duydum ki Sıla hastanelik olmuş, yazık.

Bir akıllı da çıkıp dememiş mi Özcan bırak bu ayakları yaşlandın hala 25lik havaları :)

Olaylar olaylarrrr :)

1 Ağustos 2015 Cumartesi

Kiralık Aşk Dizisine Öldümmmm / Ahhh ÖMER Bey ahhh desem :)Bu aralar deliler gibi KİRALIK AŞK rüzgarı var. Yer gök bu diziden bahsediyor desem yeri :) Yıllardır dizi izlemeyen ben bile her cuma gelse de dizi yayınlansa diye bekliyorum :) Delicesine sevdim yahu yok ötesi :) Tabi konu basit: Kiralık ve Aşk iki kelime dizi özeti işte. Haydi azıcık anlatalım keyfim yerinde bu akşam :)
Ahhh bir adet Ömer var bu dizide. İplikçi ailesinin veliahtı. ( Yerim yerim yerimmm) Odunlukta bir numara Ömer nedeni bilinmeyen bir sebepten dedesi ile küs. Dede yaşım ilerledi ölüp gitmeden Ömer'i düzgün bir kızla baş göz edelim isterim der. İşe yaramaz diye adlandırdığı gelin Neriman'a talimat verir. Evlendir oğlanı kap 10 Milyon DOLARLIK YALIYI.  Wuuuuuuu :)Neriman Yengemiz ölürüz ona :) Dizinin ana karakteri. Yürü be Neriman :) Neriman kararlıdır, pek çok sosyetik kız bulur Ömer'e sunar ama hiç biri işe yaramaz. Bir gün çok tesadüfü Ömer'in yolu Defne ile kesişir. Onları gözetleyen Neriman Defneyi avlar. Artık Defne Neriman'ın piyonu olacaktır.

İşe yaramaz ve nerede olduğu meçhul anne - baba, bin tane kötü laf sıralayabileceğim kadar gereksiz karakter annane, yazılmak için yazılmış kız kardeş, sorumsuz bela bir abi ile çilelerle dolu Defne'nin bir gün acilen paraya ihtiyacı olur. Gereksiz abinin kumar borcunu ödemelidir. Devreye Neriman girer ve kiralık bir piyon olarak tehlikeli bir adamın yüreğine sızmalıdır.

Görev zor, izlemek heyecanlı, gülmek garanti :)

İyi seyirler sevgili okurlarım :)