31 Temmuz 2015 Cuma

Çarşambaya Kadar Eşim Ol - Catherine Bybee "Yedi Gün Yedi Düğün"


Novella Yayınları'ndan çıkan "Çarşambaya Kadar Eşim Ol" bizi acayip mutlu etti. Mutluluk o kadar ender anlarda saklı ki bulduk mu bırakmamalı. Yedi Gün Yedi Düğü temalı harika bir seri başlangıcının da ilk kitabı. Seri mantığı günlerden oluşsa, her hikayede mutluluk garanti olsa da işleyiş çok farklı. Kimi nişan, kimi çapkınlık kimisi de evlilik derdinde. Evet bu seride herkesin bir derdi var. Keşke her derdin dermanı tutkulu bir aşk olsa :)


Aristokrat bir ailenin temsilcisi asilzade Dük evlilik çağına gelmiş gözde bekarlardandır. Babasının mirasına ihtiyaç duymayacak bir hayat çizgisi olsa da mirasın kaybını annesi ve kız kardeşi için haksızlık olduğunu da düşünmektedir. Babasının şartı yeni yaşına girmeden artık evli bir adam olmasıdır.Sıradan bir evlilik değil tabi. Entrikalar kapısı aralandı sevgili okur nihahahaha :)

Sam kızımız acıların kızı masum incidir. Yazık babasının iflası ve pek nahoş hukuki belalar onun ilk gençlik yıllarını cehenneme çevirmiştir. Bu maddi düşüşe dayanamayan anne ve kız kardeş trajedileri de onun hayatını resmen ipoteklemiştir. Zengin dostlarından bile yardım istemez. Kendine saygın bir eşleştirme ajansı açar. Seçkin bireyleri bir araya getirerek gururlu bir yaşamda sakince devam etmek ister. Seksi bir kadının hayatı ne kadar sakin kalabilirse tabi.

Müşteriler yerine Sam'in gelin olarak seçilmesi, ısrarcı Dük'e garnitür entrikalarla kuşanmış bir aristokrasi offf çok fazladır. Kızımız akıllı ve dişlidir. Olaylar olaylar :)

Sam aklı başında, ne istediğini bile, iki tutku sahnesinde eriyip gitmeyen bir kızdır. Kitap keşke daha ayrıntılı olsa demeden geçemiyor insan. Karakterler boş değildir, yer zaman anlatımında tutarlılık görülmektedir. Pek çok romanstan anlatım konusunda sıyrılması yönünden dikkat çekicidir.

Kapak ise tam yaza damgasını vuracak cinsten. Gelinin kumaş deseninin kapakta belirgin olarak uygulanışı süper :)

Seriye ara vermeden devam edileceğine göre beklemeden alın okuyun derim.
30 Temmuz 2015 Perşembe

900'lü Hatların Sırrı


Okuyan Kızlar Kulübü blog tur kitabımız "Çarşambaya Kadar Eşim Ol". Kitap fazlasıyla eğlenceli :) Klişelere yeteri dozda yer veren, erkek ve kadınların temel ayrımına esprili bir dille vurgulayan güzel bir kitap. Kitapta Dükler ve Düşesler var desem, bir deee anlaşmalı evlilik ay daha ne olsun hiç bekletmeden alın okuyun :)


(Tutkuyla abazaca bağlı olunan, 90-60-90 hayalleri kurulan telefon hattının ucundaki pek çok kadının 80 yaş üstü şuh nineler olduğunu biliyor muydunuz?)

Kitap klişelere az ama vurucu giriş yapınca kahkaha atmamak elde değil. Kitap konusundan kısaca bahsedip tur özel yazım 900 hatlar mevzusuna geçiş yapmak isterim. Aristokrat yakışıklımızın başı belada. Doğum gününe kadar evlenmezse aile mirasını kaybedecek. Hakkın rahmetine kavuşan baba akıllı, çapkın oğlunu evlilik bağıyla başlamak istemiş. Yakışıklı hergelemiz bir çöpçatan ajansına başvurur. Sam diye bir adam beklerken günah kadar seksi kıvrımlara sahip bir kadın karşısına çıkar. Kızıl saçlı, yeşil gözlü sesi 900 hatları çağrıştıran bir afet. Ahhh ergenlik anıları, azmış hormanlar çağrışım yapınca 900 hatların cazip günlerindeki gibi aval aval etki altında kalır :)

Olaylar da böyle başlar gider. 

900lü hatlar ve erkeklerin dibi düşen hallerini deşmeye başlayabiliriz :)90lı yıllar zamanı hayatımıza giren 900lü hatlar evrim geçirip hala bir köşede etkisini korumaktadır. 90lı yıllara gelindiğinde telefonun lüks kategorisinden çıkıp ihtiyaç kategorisine geçmiştir. Televizyonda birden çok kanal vardır ve bu kanallar pek çok farklı reklam almaktadır. Şimdiki gibi +18 izleyici uyarısının olmadığı gündüz saati ailecek izlendiğinde yüz kızartacak pek çok filmin yayınlandığı pek medeni dönemlerden bahsediyorum tabi. İnternetin bile ne olduğunun kavranamadığı yıllarda birinin mahremine dalma dürtüsüne cevap niteliğinde 900lü hatlar çıkar piyasaya. Bu öyle bir illettir ki dünyayı sarmış gitmiştir.

Çocuk masalı anlatan mı yetişkin yatak ıslatan rüyalara geçiş yaptıran mı ne ararsanız çeşit çok. Ailecek telefon başına geçip bu illetten nasiplenme bile var. Düşünün ünlünün biri diyelim şimdinin Sibel Can'ı olsun. Tv de reklam dönüyor diyor ki hadi beni arayın sohbet edelim, bana soru sorun. Oğğğ çocuklar ailelerden izin alıp geçiyor telefon başına ve faturalar patlıyor.

Facebook'tan aldattı beni hakim bey nidaları o zamanlar hakim bey faturaya bakın hep ayıpçı kadınları aramış bu herif diye yaşanıyor. Aile parçalayıcı evladı falakaya yatırıcı kışkırtıcı para tuzağı dönemler.

Bir de bunun hormonel durumları var tabi. Ergenlikte erkeklerin kendini keşfi ve arzulanma hissi bir yanda bastırılmış duyguları bir telefonun ucunda da olsa yaşamak isteyen kalıplara sıkışmış içe kapanık adamlar bu dünyaya dalış yapıyor.

Alo ben falanca diye başlayan buğulu ses üzerinde neler var anlatmaya başlıyor... Töbeeee :)

İşte ilk deneyim ya da ilk özgür ifadeleri yaşayan bu beyinler her seksi buğulu ses duyduğunda anılar canlanıyor ve kan pek çok yere hücum ediyor! Öhö öhööö

Durum bu olunca adam Dük olmuş, kapısında tonla manken diziliymiş nafile. İlk seksi seste yine el ayak dolanıyor vesselam :)

Erkekler basit yaratıklardır diyenler haklı sanırım.

Tavsiyem 900lü hatlara dair gerçekçi bir o kadar da esprili diyologları ekşi sözlükten okuyun derim. TIKTIK

"Çarşambaya Kadar Eşim Ol" kitabını kaçırmayın derim. Gülmek garanti :)

Teşekkürler Novella Yayınları :)29 Temmuz 2015 Çarşamba

OKK 46. Blog Turu: Çarşambaya Kadar Eşim Ol / Catherine Bybee


Herkese merhaba!

OKK’nın 46. blog turunun konuğu Novella Yayınları’ndan çıkan Catherine Bybee’nin yazmış olduğu Çarşambaya Kadar Eşim Ol romanı!

Kitabımızı Tanıyalım

Yedi Gün, Yedi Düğün

Blake Harrison
Zengin, kraliyet mensubu, çekici... Ve en önemlisi çarşamba gününe kadar evlenmesi gerekiyor. Blake evlilik konusunda ona yardımcı olması için bir işadamı olduğunu sandığı Sam Elliot'a başvuruyor. Ama güzel, enerjik ve baştan çıkarıcı bir sesi olan Samantha Elliot'la karşılaşıyor.

Samantha Elliot
Bir çöpçatanlık şirketi sahibi olan Samantha evlenecekler listesinde değil... Ta ki Blake ona bir yıllık evlilik sözleşmesi için on milyon dolar teklif edene dek. Ve bu teklifte uygunsuz bir niyet yok. Bu para, bakımevinde kalan kardeşinin masraflarını karşılayacak. Samantha'nın tek yapması gerekense yeni kocasına karşı hissettiği çekimi kendine saklamak ve onunla ilişkiden kaçınmak.

Ama Blake'in öpücükleri ve çekiciliği Samantha'nın karşı koyamayacağı kadar güçlü. Samantha ve Blake her şeyiyle düşünülmüş bir evlilik sözleşmesi imzalıyorlar. Bu sözleşmede aşk yok ama bilirsiniz, aşk zaten sınır tanımaz.

"Çarşambaya Kadar Eşim Ol eğlenceli ve ateşli bir aşk romanı. Bu kitap, sürekli ağız dalaşında olan muhteşem kahramanlarıyla çok komik, sıra dışı ve özel."
-Booklist-

"Catherine Bybee, bu romanıyla eğlenceli ve iyi zaman geçireceğiniz bir okuma deneyimi sunuyor."
-Tell Me a Story-

"Sam ve Blake'in arasındaki kimya her yere bulaşıyor, her yüreğe işliyor."
-Coffee Time Romance-

Tur Takvimimiz

29.07.2015 - Tanıtım 
Duyuru – Takvim – Çekiliş

Çekiliş için tık tık!!

30.07.2015 - Özel Yazılar
Pudra Tozu- 900'lü Hatların Sırrı
Kitap Tutkusu-Catherine Bybee İle Röportaj.
Fighting!!- Zamane Dük Ve Düşesleri.

31.07.2015 - Yorum

18 Temmuz 2015 Cumartesi

Günübirlik Hayatlar


Editör arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım bir kitap  ile karşınızdayım. Günübirlik Hayatlar gerçek psikoterapi seanslarının terapist gözünden hayata dair değerlendirme kesitleri aslında. Irvin D. Yalom tanıdık bir isim. Nietzsche Ağladığında adlı kitabı en bilinen eseri. Birçok kişisel gelişim eseri de hayatımıza kazandırmış, yol gösteren kabul edilen bir usta.

Hayatın kaosunda kendi yolunu bulmak için düşüncelerini ışık yapıp ilerleyen nadir isimlerden. Günübirlik Hayatlar'a ilk başladığımda beklentim çok yüksekti. Sanki anlatılarda kendi iç düğümlerimi çözecektim. Oysa böyle bir dert yoktu hikayelerde. 

Yorumlarına değer verdiğim, sohbet etmekten keyif aldığım bir isim Sevinç Hanım dinlenerek okumamı önerdi. Her sabah taze bir fincan çay eşliğinde kendimi Yalom satırlarına bıraktım. 10 bölüm 10 ayrı hayata yolculuk aslında. 

Buruk Tedavi:

Bir gün bir adam çıkar ve kelime ezberinizi bozar. Aslında size gerçeği sunar ama siz görmeyi değil bakmayı seçersiniz. Kelime oyununda kendi çelişkinize düşersiniz. Sonra ne mi olur? Bir mail cümlesini yeniden okuyarak gerçekliğin soğuk zeminine yapışırsınız :)

"Kelimelere aşık olduğunuzu görüyorum Bay Andrews. Onlarla dans etmeyi seviyorsunuz. Oysa kelimeler yalnızca not düşmeye yarar. Melodiyi oluşturan, fikirlerdir. Yaşamımızın çatısını da fikirler oluşturur."
"Huyum kurusun. Sözcükleri yutup sindirmem, onlarla dans etmeyi severim. Bu bir suçsa, dilerim bu suçu işlemekten hiç vazgeçmem."

Bazen AŞK fiziki tutku değil kelimelerin dansıdır der susarım :)

Sevgiler...

Kiralık Aşk Ölüyorum Bu Diziye :)


Kiralık Aşk dizisini duymayan kaldı mı? Bilmiyorum mu dediniz, sorun yok yakında siz de kiralıkaşkkolik olacaksınız :)

Sesine tahammül edemediğim Aydilge bile sempatik geliyorsa bu iş olmuş demektir. Ayy çok sevdimmm YENGE olay :)

Ömer şahane, Defne tam cadı daha ne olsun aaa :)

İzleyin izletin derim :)

Sevgiler...

17 Temmuz 2015 Cuma

Mutlu, huzurlu bayramlar :)Mutlu, huzurlu bir bayram dilerim :) 
Az tatlı yiyin, bol bol sohbet edin e mi:)

Ahhh bayramda mutfakta iş yapmaktan yorgun düşeceklere de nefis bir tavsiyem var efendim. Misafir ikram hazırlığıymış bulaşıkmış derken sakınnn keyif kaçırmak yok. Yorgunluğu alıp sizi mutlu edecek en iyi şey müzik. Müthiş bir konser linki sizlere TIKTIK

İş yaparken dinlerim, Despina Vandi delisi oldum iyice :)

Sizi mutlu edecek şeylere kavuşmanız dileğiyle...

Hayırlı günler...