31 Temmuz 2015 Cuma

Çarşambaya Kadar Eşim Ol - Catherine Bybee "Yedi Gün Yedi Düğün"


Novella Yayınları'ndan çıkan "Çarşambaya Kadar Eşim Ol" bizi acayip mutlu etti. Mutluluk o kadar ender anlarda saklı ki bulduk mu bırakmamalı. Yedi Gün Yedi Düğü temalı harika bir seri başlangıcının da ilk kitabı. Seri mantığı günlerden oluşsa, her hikayede mutluluk garanti olsa da işleyiş çok farklı. Kimi nişan, kimi çapkınlık kimisi de evlilik derdinde. Evet bu seride herkesin bir derdi var. Keşke her derdin dermanı tutkulu bir aşk olsa :)


Aristokrat bir ailenin temsilcisi asilzade Dük evlilik çağına gelmiş gözde bekarlardandır. Babasının mirasına ihtiyaç duymayacak bir hayat çizgisi olsa da mirasın kaybını annesi ve kız kardeşi için haksızlık olduğunu da düşünmektedir. Babasının şartı yeni yaşına girmeden artık evli bir adam olmasıdır.Sıradan bir evlilik değil tabi. Entrikalar kapısı aralandı sevgili okur nihahahaha :)

Sam kızımız acıların kızı masum incidir. Yazık babasının iflası ve pek nahoş hukuki belalar onun ilk gençlik yıllarını cehenneme çevirmiştir. Bu maddi düşüşe dayanamayan anne ve kız kardeş trajedileri de onun hayatını resmen ipoteklemiştir. Zengin dostlarından bile yardım istemez. Kendine saygın bir eşleştirme ajansı açar. Seçkin bireyleri bir araya getirerek gururlu bir yaşamda sakince devam etmek ister. Seksi bir kadının hayatı ne kadar sakin kalabilirse tabi.

Müşteriler yerine Sam'in gelin olarak seçilmesi, ısrarcı Dük'e garnitür entrikalarla kuşanmış bir aristokrasi offf çok fazladır. Kızımız akıllı ve dişlidir. Olaylar olaylar :)

Sam aklı başında, ne istediğini bile, iki tutku sahnesinde eriyip gitmeyen bir kızdır. Kitap keşke daha ayrıntılı olsa demeden geçemiyor insan. Karakterler boş değildir, yer zaman anlatımında tutarlılık görülmektedir. Pek çok romanstan anlatım konusunda sıyrılması yönünden dikkat çekicidir.

Kapak ise tam yaza damgasını vuracak cinsten. Gelinin kumaş deseninin kapakta belirgin olarak uygulanışı süper :)

Seriye ara vermeden devam edileceğine göre beklemeden alın okuyun derim.
Hiç yorum yok: