30 Temmuz 2015 Perşembe

900'lü Hatların Sırrı


Okuyan Kızlar Kulübü blog tur kitabımız "Çarşambaya Kadar Eşim Ol". Kitap fazlasıyla eğlenceli :) Klişelere yeteri dozda yer veren, erkek ve kadınların temel ayrımına esprili bir dille vurgulayan güzel bir kitap. Kitapta Dükler ve Düşesler var desem, bir deee anlaşmalı evlilik ay daha ne olsun hiç bekletmeden alın okuyun :)


(Tutkuyla abazaca bağlı olunan, 90-60-90 hayalleri kurulan telefon hattının ucundaki pek çok kadının 80 yaş üstü şuh nineler olduğunu biliyor muydunuz?)

Kitap klişelere az ama vurucu giriş yapınca kahkaha atmamak elde değil. Kitap konusundan kısaca bahsedip tur özel yazım 900 hatlar mevzusuna geçiş yapmak isterim. Aristokrat yakışıklımızın başı belada. Doğum gününe kadar evlenmezse aile mirasını kaybedecek. Hakkın rahmetine kavuşan baba akıllı, çapkın oğlunu evlilik bağıyla başlamak istemiş. Yakışıklı hergelemiz bir çöpçatan ajansına başvurur. Sam diye bir adam beklerken günah kadar seksi kıvrımlara sahip bir kadın karşısına çıkar. Kızıl saçlı, yeşil gözlü sesi 900 hatları çağrıştıran bir afet. Ahhh ergenlik anıları, azmış hormanlar çağrışım yapınca 900 hatların cazip günlerindeki gibi aval aval etki altında kalır :)

Olaylar da böyle başlar gider. 

900lü hatlar ve erkeklerin dibi düşen hallerini deşmeye başlayabiliriz :)90lı yıllar zamanı hayatımıza giren 900lü hatlar evrim geçirip hala bir köşede etkisini korumaktadır. 90lı yıllara gelindiğinde telefonun lüks kategorisinden çıkıp ihtiyaç kategorisine geçmiştir. Televizyonda birden çok kanal vardır ve bu kanallar pek çok farklı reklam almaktadır. Şimdiki gibi +18 izleyici uyarısının olmadığı gündüz saati ailecek izlendiğinde yüz kızartacak pek çok filmin yayınlandığı pek medeni dönemlerden bahsediyorum tabi. İnternetin bile ne olduğunun kavranamadığı yıllarda birinin mahremine dalma dürtüsüne cevap niteliğinde 900lü hatlar çıkar piyasaya. Bu öyle bir illettir ki dünyayı sarmış gitmiştir.

Çocuk masalı anlatan mı yetişkin yatak ıslatan rüyalara geçiş yaptıran mı ne ararsanız çeşit çok. Ailecek telefon başına geçip bu illetten nasiplenme bile var. Düşünün ünlünün biri diyelim şimdinin Sibel Can'ı olsun. Tv de reklam dönüyor diyor ki hadi beni arayın sohbet edelim, bana soru sorun. Oğğğ çocuklar ailelerden izin alıp geçiyor telefon başına ve faturalar patlıyor.

Facebook'tan aldattı beni hakim bey nidaları o zamanlar hakim bey faturaya bakın hep ayıpçı kadınları aramış bu herif diye yaşanıyor. Aile parçalayıcı evladı falakaya yatırıcı kışkırtıcı para tuzağı dönemler.

Bir de bunun hormonel durumları var tabi. Ergenlikte erkeklerin kendini keşfi ve arzulanma hissi bir yanda bastırılmış duyguları bir telefonun ucunda da olsa yaşamak isteyen kalıplara sıkışmış içe kapanık adamlar bu dünyaya dalış yapıyor.

Alo ben falanca diye başlayan buğulu ses üzerinde neler var anlatmaya başlıyor... Töbeeee :)

İşte ilk deneyim ya da ilk özgür ifadeleri yaşayan bu beyinler her seksi buğulu ses duyduğunda anılar canlanıyor ve kan pek çok yere hücum ediyor! Öhö öhööö

Durum bu olunca adam Dük olmuş, kapısında tonla manken diziliymiş nafile. İlk seksi seste yine el ayak dolanıyor vesselam :)

Erkekler basit yaratıklardır diyenler haklı sanırım.

Tavsiyem 900lü hatlara dair gerçekçi bir o kadar da esprili diyologları ekşi sözlükten okuyun derim. TIKTIK

"Çarşambaya Kadar Eşim Ol" kitabını kaçırmayın derim. Gülmek garanti :)

Teşekkürler Novella Yayınları :)Hiç yorum yok: