14 Nisan 2015 Salı

Papatya Falı "Rachel Gibson'dan Bir Güzel Seri Başlangıcı Daha!"


Bundan tam 6 ay önce annem yanımdaydı. Bayram birileri için güzel geçerken ben çok hastaydım. Tam ayağa kalktım biraz iyileştim dedim ve Hurma Kafe'ye gittik. Anne kız çıkardık yeni kitaplarımızı okumaya başladık. Tabi elimdeki kitap RACHEL GİBSON'dan olunca ben daldım gittim. Yine çok çok iyiydi! :) Nemesis Kitap ne olur bekletme bizleri sık sık çıkar e mi? :) Tabi ben de bekletmeyeyim okurlarımı sık sık yorum gireyim değil mi? Bu bekleyişe bir dur demeli :)


Papatya Falı yeni bir serinin ilk kitabı. Serinin ikinci kitabını okumadığım için bağımsız okunabilirliği ne kadar bilemiyorum tabi. Rachel genelde bağımsız okunan ama seri sıralamasıyla ilerlendiğinde kaleminden daha bir keyif alınan bir yazardır.Papatya Falı - Daisy's Back in Town #1

Daisy genç, güzel, asi ve hırslı bir kızdır. Annesi takıntılı bir garson, kız kardeşi ise sessiz sakin bir yapıda biridir. Zorlu şartlarda yalnızlığını iki erkek çocuk ile dindirmiştir. İki böcek bir çiçek ilerleyen zamanda iki yakışıklı bir seksi kıza dönüşünce işin rengi değişir. 

Bir yanda asan, kesen, yerinde duramayan ve kızımızın canını acıtan Jackson diğer yanda sakin yaradılışlı Jackson'ın kırıp döktüklerini toparlayan Steven vardır.  Bu üçlünün kuralı birbirleri ile sevgili olmamaktır. Kurallar yıkılmak için vardır. Yıkılan kurallar sonunda yıkımlar getirir ve her yıkım ardında bir iz bırakır! :)

Yıllar sonra yapılan seçimlerle bedelleri farklı açılardan ödeyen bireyler karşılaşır. Daisy bir sebeple asla dönmeyeceğim dediği kasabaya döner. +1 farkla :) Çılgın annesi, devamlı ağlayan bir bebeğe sahip terk edilmiş bir kızkardeşin kıskançlığı ile yaşam ne kadar harika olabilir?

Daisy bir amaç için döner ama amaca gerçekleştirmek için izlediği yolda bir çok engel vardır. Bir de seksi geçmiş :) 

***
Yine harika bir hikayeydi. Kasaba kurgusu süper, kaçma kovalamacanın ritmi hiç düşmedi. İlk defa erkeklerin arabalar hakkında bu kadar iştahla bahsedişi beni rahatsız etmedi. Yazar bizlerin de idrak edebileceği bir dilde yazdığı için motor-yağ-klasik parçalar falan filan boğmadı.

Seri devamını merakla bekliyorum, Rachel seni çok seviyorum.

Yazarın her kitabında olduğu gibi sevgili okur diyorum ki NE DURUYORSUN GİT AL OKU! 


- Not: Bir süredir düşünür dururum bu "e mi" ayrı mı yazılıyor birleşik mi? Bu aralar sık kullanır olmuşum yeni fark ettim e mi? :) -

Hiç yorum yok: