21 Nisan 2015 Salı

Çilekli Jöle Nasıl Yapılır? Tatlı Sorulara Pratik Cevaplar :)


Çok tatlı bir takipçim benden çilekli jöle tarifi yazmamı rica etmiş. Sağ olsun isteği üzerine zamanında bisküvi pastası tarifi bile yazmış ben bu sefer cevapsız kaldım. Annem yapmış, hazır bir karışım desem de sanırım inandıramadım. Bana azıcık küstü :( Sude Naz bu tarif senin için gelsin tatlım :)

Bir sabah uyandınız ve içiniz yandı. Bir önceki akşamın çerezlerinden susamış bir haldesiniz. Anneler her şeyi bilir derler ya dolapta ne arasanız ilaç niyetine var :) Çilekli jöle seçilir üzerine de taze çilek eklenir ohhh misss :) Peki bu tarif nasıl anlatılır?

Bir tutam sevginin tarifi nasıl verilir? Anne kız iletişiminin şifreleri nelerdir? Bir tatlı takipçinin gönlü nasıl kazanılır? ...

Haydi çilekli jöle tarifi hazırlamaya:

1 paket Dr. Oetker hazır jöle paketi seçilir. Tertemiz bir tencere ocağa konur. Paket açılır jöle tozu tencereye eklenir. Paketin arkasında yazan miktarda su eklenir. Karıştırılır. Bir taşım kaynamadan sonra tencere ocaktan alınır. Önceden ıslatılmış kaselere dökülür. Kaseler soğuyunca dolaba yerleştirilir. Yaklaşık 2 saat sonra kaseler çıkarılır. Tazecik seçilip temizlenip yıkanmış meyveler üzerine yerleştirilir. Sevgiyle servis edilir. Bir tutam tatlı söz, iyimser bir bakış göz kararı eklenir :)

Sude Naz canım inşallah tarifim işine yarayacaktır, sevgiler... :)

Mutlu günler...

Hiç yorum yok: