4 Mart 2015 Çarşamba

Okuyan Kızlar Kulübü 44. Blog Turu: Göremediğimiz Tüm Işıklar - Anthony Doerr / Tanıtım / ÇekilişOkuyan Kızlar Kulübü  44. Blog Tur konuğu Koridor Yayınları’ndan çıkan Anthony Doerr’in yazmış olduğu Göremediğimiz Tüm Işıklar romanı!

2014 Yılına damgasını vuran, ödüle doymayan bir eseri bizler de pek çok okur gibi merakla bekledik.  Şimdi keyfini çıkararak sizlerle buluşturma vakti :)


 • New York Times - Yılın en iyi on kitabından biri • Goodreads ve Wall Street Journal - Okuyucu tercihleriyle yılın en iyi tarihi romanı • Amazon - Yılın en iyi üç kitabından biri • Apple - Yılın kitabı • The Guardian -Yılın en iyi kitaplarından biri • Kirkus - Yılın en iyi romanı • Library Reads, Hudson Bookseller, Kobo, Bookpage, • Washington Post, audible.com ve Indigo - Yılın en iyi kitabı • National Book Award finalisti • Tur Takvimimiz
  04.03.2015
  Duyuru – Takvim – Çekiliş
  Çekiliş için tık tık!!
   
  05.03.2015
  Pudra Tozu - Gün Işığım Sönerse - Yeni Hayat
  Kitap Tutkusu – Göremediğimiz Tüm Işıklar Kitabının Aldığı Ödüller
  Kütüphanemden Kitap Manzaraları - Alıntılar
  Fighting!! – Yirmi Bin Fersah
   
  06.02.2015
  Yorumlar
  Pudra Tozu
  Kitap Tutkusu
  Kütüphanemden Kitap Manzaraları
  Fighting!!
  GÖREMEDİĞİMİZ TÜM IŞIKLAR - Anthony Doerr 
  Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris'te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. Fakat bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarında müzeye ait içi sırlarla dolu bir taş ile, Saint-Malo'da deniz kenarında bir evde yaşayan, yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.  Almanya'da bir maden kasabasında kız kardeşi ile birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner'in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır. Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulup onu çalışır hale getirince ve karşılaştığı her elektronik aleti dakikalar içinde tamir edince, bir subay tarafından keşfedilir ve sonradan bir katil ordusu olduğunu öğreneceği özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken, kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo'da bulur.  Göremediğimiz Tüm Işıklar, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle kısa sürede bir milyondan fazla sattı, yılın en çok konuşulan kitabı oldu.
  Katkılarından dolayı Koridor Yayınları’na teşekkür ederiz.

  Hiç yorum yok: