17 Mart 2015 Salı

Köpek Etinden Hamburger Yemek? Şaşkınlık ve Kabul!Köpek etinden hamburger yapıldı haberi bir miğde bulantısı yaşattı. Hamburgerin satıldığı ülkenin Kore olması ve geleneksel kutlama törenlerinde güç-enerji artışı sağladığı için köpek eti yemeyi tercih ettikleri açıklaması da doğal karşılandı.

Neden mi? ÇÜNKÜ:

Geleneksel inancım ördek eti yemek denilse neden kimse şaşırmayacaksa aynı mantıkla köpek eti tercihine de şaşırılmaması gerekli.

Ben hala şaşırıyorum ay ıyy demekten kendimi alamıyorum çünküüü köpek sevilen beslenen kuzu-koyun-dana ise sevildiği halde elbet bir gün kesilen canlı mantığıyla yetiştirilmişim.

İnançlar, bizlerin davranışlarına da etki ediyor. Bana hala inek eti yemenin yanlış olduğu geliyor ay o anneee süt veriyor onu sevelim mantığı gütmeye devam eden içimdeki ses susmuyor. Kuzu da anne ama ineğin anneliği gerek reklamlarda gerekse toplumda o kadar baskın bir düşünce ki kuzu mangalda inek çayırda olmalı gibi geliyor.

Her kültür kendi içinde vahşi bir yanı da besliyor.

Bu kadar haberin içinde en garipsediğim ise köpeklere yazıkmış, kafes sisteminde telef olacakmış yorumları. Haydaaaa o kadar tavuk, tavşan, domuz yazık değil köpeğe yazık. Neden? Bir hayvanın hakkını savunurken başka hayvanı görmezden gelmek niye.

Bu yazı bitmez içimdeki ses susmaz hadi ben kaçtım.

Olaylar olaylar olaylar sevgili okur :)

Allah cümlemizi ıslah etsin aminnnn :)

TARİH84

1 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Başlığı görünce ben de o neee ıyyy diyerek geldim(
Okudum okudum son cümlede takılı kaldım Allah hepimizi ıslah etsin
Doğa ve yaşam ne kadar keşmekeş.
sevgiler canım.