10 Şubat 2015 Salı

İstanbul'da Kar Başkadır / Çengelköy'de Bir İzmirli :)


Dün akşam yüksek sıcaklık ayarına rağmen ılık bir atmosfer sunan sobamla anlaşmanın yolunu arayarak geçirdim. Çok fazla iş güç vardı. Yemek yap, çamaşır yıka, yıkanan çamaşırı as, kuruyan çamaşırı katla offf... Yok lavabo ov kesmedi git süpürge aç çılgın bir akşam daha yaşadım. Yorgunum, hava soğuk, ev ılık şaştım kaldım. Son çare oturma odasının sıcaklığında sızdım desem yeri. Sabah uyanmak istemiyorum tabi. Ahh çalışmak zorunda mıyım zırıldamasından tutun daaa evimin hanımı olmak istiyoruma kadar uzadı. Sonra baktım geç kalacağım kalktım mecburen.

Yine rutin bir hazırlık, akılda gün içinde yapılacakların kontrolü, yolda okumak için seçilen yeni bir kitap derken evden adımı attım. Amanınnnnnn OLLEYYYYY YUPPİİİİİİİ :) :) :)

Kar yağıyor, o sızlanan, yorgun kız gitti 5 yaşındaki küçük kız geldi. Hoplaya zıplaya sevinçle durağa kadar yürüdüm. Yağan karı izledim, kar tanelerini inceledim, dokundum off süper süper süper :)

İzmirli olunca kar görgüsüzlüğü yaşıyoruz tabi :)Tabiii bir de kar soğuğu gerçeği de var. Öğlene doğru dondummmmm :(

Mutfağa koşup bir kase çorba içtim, hala da kendime gelmiş değilim. Bu karlı dönem de zor geçecek şimdiden belli oldu. Vitamin takviyesi şart. Allah yardımcımız olsun.

Sıkı giyinin ve karın tadını çıkarın mutlu günler dilerim :)

Tarih84

1 yorum:

Leyla Seymen dedi ki...

Bu da son karlardır herhalde az kaldı yaza.Ay inşallah yaz gelecek,daha güzel olacak havalar,dondurma yiyeceğiz,okullar da tatil olacak. :) İyi günler dilerim. :)