13 Ocak 2015 Salı

Ahh Jamie Ahhh İstanbul Yaramadı Sana / Jamie Oliver - Jamie’s Italian


Ahh Jamie bizim Jamie büyümüş de evlenmiş baba olmuş Jamie :)

Jamie nasıl biliriz iyiiii :) Hiç unutmuyorum liseli yıllar sıcaktan sıkılıp eve tıkıldığımız MTV izlemenin havalı olduğu zamanlar. Arada bir yemek programı yayınlanıyor ekranda, peltek peltek konuşan sevimli bir sarışın. Mahallenin delisi edasında bir sahilde dostlarına sörf sonrası atıştırmalık hazırlıyor. Gayet basit malzemelerle etrafı batırarak arada da yaptıklarını atıştırarak yemekler pişiriyor. Bu Jamie oldu bizim evin şımarığı :) Boş bardağı masaya bıraksam kızacak olan annem resmen çocuğun mutfağı batırışını ödüllendirir gibi afferim diye diye izler oldu hahahah :)
Birkaç tarif beyne kazındı yaz bitti programa ne oldu orası meçhul. Derslere gömülü ben daldım gittim. Duydum ki ülkemizde kitabı çıkmış bir duydum adam evlenip çoluk çocuğa karışmış veee restoran zinciri kurmuş vay vay vay afferim.

Ve bugün haber sitelerinde gezinirken geçenlerde uğradığım Zorlu'daki restoranının iflas bayrağı çekmek üzere olduğunu öğrendim. Yemekler leziz olabilir ama ortalama şaşırtıcı lezzetlerdi. Portakallı ördek ya da sufle şelalesi gbi alengirli şeyler değildi. Fiyatlar kalite ve sunuma göre normal olsa da Türk toplumu alengirsiz işlere pek ödeme yapmaktan da hoşlanmazdı. Zorlu konum itibariyle çat kapı gidip saatlerini gömeceğin düzeyde de olmayınca tutunamadı.

Sen gel o mekanı Cevahir ya da Kadıköy'e aç bak o zaman tutardı. Ne diyelim kısmet. Bir atılım daha canlandırma çabalarında mekan geleceği ne olur bilinmez. Ben kapanma ihtimaline karşı en kısa sürede bir uğrayacağım, anı olsun :)

Jamie Oliver - Jamie’s Italian TIKTIK

Güzel haberlere uyanacağımız nice gün dilerim, sevgiler...

Tarih84

3 yorum:

Dilek Türk dedi ki...

Çok haklısın, Kadıköy'de olsa hatta Bağdat Caddesi'nde olsa kapıda sıra olurdu insanlar eminim :)

nilgün aydın dedi ki...

blogunuzu yeni keşfettim. sizi takibe aldım bana da muhakkak beklerim http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr/

Zeynep Derya dedi ki...

Mimlendin, umarım yaparsın :) http://zeynepslibrary.blogspot.com.tr/2015/01/mimlendim-10-kendi-kitabn-yarattag.html