29 Kasım 2014 Cumartesi

İhanet - Monica McCarty "Uğruna savaştığı adaletin pençesinde kalmak mı, yoksa onu alev alev saran tutkuya esir olmak mı?


 "Uğruna savaştığı adaletin pençesinde kalmak mı, yoksa onu alev alev saran tutkuya esir olmak mı?"

İskoç Muhafız Alayı serisinin en iyi ikinci kitabı bence İHANET. İki Ateş Arasında kitabı sonrası bayıla bayıla okuduğum ikinci kahraman Lachan oldu doğrusu. 

Monica McCarty benim çok sevdiğim bir yazar. Asi kitabıyla tanıdım kendisini. Yazarın araştırmacı yönü, gerçeğe sadık kurgusu, satırları tutkuyla ateşlemesi beni çok çook etkiliyor doğrusu. Karakterli karakterlerin, asiliklerini haklı sebeplere bağlayan kadınların müthiş hikayeleri bizlerle oluyor.

İskoç Muhafız Alayı ise tarihte var olan bir gerçek. 10 muhteşem erkek! Ve Monica sayesinde onların ateşli hikayeleri :) İki Ateş Arasında, Tutsak, Gazap ve şimdiii İhanet. Seri devam ettikçe eriyeceğimiz garanti. 

Seri sıralaması ve detaylı  seri bilgisi için TIKTIK

İhanet aslında serinin kilit kitabı. İskoç - İngiliz taht mücadelesinde yasalar üzerinden derin bir kurnazlık yapılır. Usule uygun usulsüz bir taç seramonisi vardır. İlk kitapta fettan bir kadınla tanışırız. İşini bilen, kendi ihtirası için eşini ve çocuğunu ardında bırakan bir dişi. İki Ateş Arasında kitabının son sahnesine dikkat edersek Tor'un küçük eşi kucağında yeni doğan kızı ile eşine bakar, derin bir iç çeker ben Bella gibi asla kızımı kocamı terk edemem der! Peki bu o kadar kolay mıdır? Bella eşi ve kızını nasıl terk etmiştir? Basit bir tutku - güç oyunu mudur oynadığı? Ardında yatan tarihi sırlar nelerdir? Düğüm İhanet kitabında çözülüyor.


Bella küçük yaşta serpilmiş, erken evlendirilmiş, kocasının takıntılarıyla baş etmeye çalışan güzel bir kadındır. Yıllarca erkeklerin odağı olmuş bunalmış birisidir. Bir kızı hem aileden hem eşten gelen köklü bir unvan zinciri arasında sıkışmış bir hayata sahiptir. O da bu hayatta yatak odası dışında önemli bir adım atmayı arzular, o da kızının kendi çektiklerini çekmemesini ister, aslında o da her kadın gibi basit istekleri olan bir fanidir.

Eşinin kızı üzerinde planları, kan yoluyla geçen taç giydirme hakkı, iki ülke arasındaki savaşın insanları kırıp dökmesi ve pek çok sebep onu Bruce'a taç giydirmeye uzanan yola sürükleyecektir.

Bruce çıktığı kanlı yolda en güvendiği 10 adama özel görevler verir. Paralı asker, güvenilmez Yılan - Lachan'ın sahneye çıkma vaktidir. Fettan bir kadının acı hatıralarını üzerinden atamamış, borçlar sebebiyle para için oradan oraya sürüklenip başkalarının savaşlarının celladı olmuş bu dev adam zorlu bir görevdedir. Kanını ateşlemeyi başaran bir kadını koruyacak, Bruce getirecek, savaşın yönünü çizecektir.

Ahh tabi Lachan aşık olmama sözünü tutmaya çabalayacak, Bella da erkeklerin saf şehvetine boyun eğmemek için yemin edecektir. Sözler ve yeminler tutku yanında erir :)

Müthiş bir hikaye, Muhafız Alayı Serisinin en güzel maceralarından birisi :)

NOT: Kitaplar seri diye göz korkmasın bağımsız da okuyabilirsiniz.

Mutlu günler, keyifli okumalara dilerim...

1 yorum:

Aslı Seymen dedi ki...

Pudra tozu,ben senin bloğunu beğenerek izliyorum,çok tatlı yazıyorsun,güzel yazıyorsun da bu yazıları renkli renkli yazma insanın aklı karışıyor sonra okunmuyor.Benden bir tavsiye,bir bak istersen. :)