1 Kasım 2014 Cumartesi

Günün En Güzel Saati KAHVALTI!


Günün en güzel saatleri bana göre sabah kahvaltı vaktidir. Yarı uykulu yarı uyanık bir halde mutfakta dolaştığımız, erken kalkmanın ödülü kahvaltı sofrasını donatmaya inat ettiğimiz haller harikadır değil mi :)

Tabiii kahvaltı saatinden de önce iş güç için yollarda trafik çeken bizler için tatil günleri baştan sona kahvaltıya ayrılan bir güne de dönüşebilir :)29 ekim resmi tatil olunca bizlere de hafta içi dinlenme günü oldu. Çarşamba günü evimin önünde pazar kurulduğu için şanslıydım. Uyandım ve tembel pazarcıların pazarı kurmasını izleyerek dolandım. Taze yeşillikler, domatesler, incecik açılmış yufkalar...

Azar azar aldım canımın çektiklerinden. Eve gelip çay demledim, gözleme yaptım derken sabırsız ben yarı kurulu soframa oturdum kaldım. Oysa daha neler neler yapacaktım.

Yorgunluk bu olsa gerek :(

Fırsatını yakaladığınız her an günü taze sebze & meyve eşliğinde geçirmenizi tavsiye ederim. İş saatleri hayat koşuşturmacası derken bünyeyi fena yoruyoruz. Hava değişimleri de her an yakamıza yapışıyor bir de hastalık çıkarmayalım başımıza.

Mutlu günler, kahvaltı masasında güzelliklerle dolu saatler dilerim :)

Tarih84

3 yorum:

Leyla Seymen dedi ki...

Merhaba,bloğun gerçekten pudra tozu gibi.İşte bu yüzden de dart ödülün hazıır! :D

Zaman sözleri dedi ki...

Her ne kadar sabahın köründe bir yerlere yetişmeye çalışırken dilediğim gibi kahvaltı yapamasam da,kahvaltının yeri benim için de çok ayrıdır! Tatil günlerini güzelleştiren şeylerden biri :) Cemal Süreya doğru söylemiş gerçekten! :)

Dr coffee dedi ki...

bütün öğünler kahvaltı olsa.. bazen sevgili bir dost bazen de biricik aileyle :)