29 Kasım 2014 Cumartesi

Bir Tur Böyle Geçti - Monica McCarty "41. Blog Tur" :)


Okuyan Kızlar Kulübü üyelerini buram buran yakan Monica McCarty turumuz sona erdi. Koridor Yayınevi'yle aylarca süren görüşmelerimizde kitap ha çıktı ha çıkacak derken İhanet okundu, arşivlerde yerini aldı. Kitabın isminden kapağına her süreçte fikrimiz alındı, incelikli davranışları için çok teşekkür ederiz. Proje turumuz için kız kıza uzun bir araştırma sonucu neler yapmalı, sizlere neler sunmalı planladık. İşte bu kısım ayrı bir keyifti :) Nette saatlerce skype takılmalar, telefonlar, yemek randevuları... Söke Un lezzet danışmanlarından alınan bilgiler, un karışımlarıyla yapılan denemeler. Kaç paket un telef oldu hatırlayamıyorum :)


Yukarıda gördüğünüz özenli sofraları kurabilmek için çok çalıştık. Ekmek malzemelerimiz Söke Un tarafından bizlere gönderildi. Masa örtüsü yerine çuval kullanmak istedik. Fighting bloğu sahibeleri canımız ikizlerimizin abisi taa Erzincan'da araştırdı bize çuvalları buldu :) Peki bu kadar mı hayırrrr.. Sunum görsel materyalleri için tahta servisler, bakır kaseler ve daha pek çok detay araştırdık, seçtik. Tarihi bilgiler ışığında her birimiz ayrı bir sofra kültürünü sizlere sergilemek istedik. Kimimizde süt ürünleri ön plandaydı kimimizde baharat.

Ah bu arada tatlı telaşımız da vardı. Kitap Tutkusu blog sahibesi canımızzzzı nişanladık :) Güldük, ağladık, oynadık :) Günün gecesinde sevgili blogdaşım Kütüphanemden Kitap Manzaraları bende kaldı. Gelecek projelerin fikir görüşmelerini yaptık :)

Benim görevim adanın kışa hazırlığıydı. Baharatların kullanım yerleri, kurutulmuş sebzelerin kullanılma sebepleri, peynir tüketimi ve ekmek seçimlerinden bahsettim TIKTIK 


Hazır ekmek karışımları hayat kurtarıyor doğrusu. Un çeşitleri dışında karışım paketlerini de kullandık. Benim soframa en uygun seçim Akdeniz Un Karışımıydı. Kurtulmuş sebze parçacıklı, baharatlı ekmek nefisti. Yanına Alaşehir Ekmeği karışımını da deneyip ekledim tabi. Etler az pişmiş, peynir otlu, taze baharat, kuru sebze derken sofram kuruldu.

Söke Un çalışanlarına ve Koridor Yayınevi'ne desteklerinden ötürü teşekkür ederim :)

Dilek Yetkiner'e ayrıca teşekkür etmek isterim. Fikrin ortaya atıldığı günden beri yanımızda yer aldı, gerek sitesi gerek kendisi bize yardımcı oldu :)

Veee bir tur da böyle geçti, darısı diğer projelere diyoruz :)

Ahh ilerleyen günlerde Klan Soframıza dair yeni sürprizler olabilir! :)

Bizi takip edin...


Hiç yorum yok: