1 Ekim 2014 Çarşamba

Öksüzler Treni - Christina Baker Kline / Detaylı İnceleme ve AlıntılarÖksüzler Treni kitabı hikayesinden önce kapak detayları ile yürekleri ısıtmakta. Hüznün ve ayrılışın yansıtıldığı kapak detayları ayrı ayrı incelemeye değer. Dış- ana kapağın bizlere bir adım acı-tatlı daveti sonrası arka kapağı açıp okuyoruz. Yetim olmak, oradan oraya savrulmak, sırlar ve bir kolye... ımm merak ediyoruz doğrusu. Kapağı açtığımız an ilk vuran melek figürü offff o nasıl içe huzur veriyorsa pırıltılar da yüzde tebessüm oluşturuyor. Derken kapak iç detaylarında bir kolye görüyoruz. Aile sırrını çözecek anahtar diyelim!

Arkadya Yayınları kapakları her daim kitap konusunu kıyısından köşesinden simgelerle yedirir. Ben önce kitabı okur sonra kapak detaylarını yeniden incelerim. Ammaaa bu sefer o kadar büyük bir hazırlık var ki incele incele doyamıyorum :)

Öksüzler Treni kitabı gerçek bir hikaye. Hikayeden yola çıkan yazar kurgu dünyasıyla harmanlayıp bizlere çok tanıdık gelen Sarah Jio tadında bir kitap sunmuş.

Kitap sonunda yer alan diğer sürprizler de Öksüzler Treni'nin gerçek hikayesi ve yazarla yapılan röportaj.

Bence bu detaylar harika! :) Bravo Arkadya :)

(5 kişiye Öksüzler Treni kitabı hediye TIKTIK)

Öksüzler Treni - ALINTILAR
 "İnsanların kendilerinden bekleneni yapmayarak hayal kırıklığına uğratmasındansa, kartlarını açık oynamaları çok daha iyiydi."


"1929 yılı Amerika'sında Vivian Daly de o trende yolculuk eden çocuklardan sadece biridir. Küçük yaşta hayatın zorluklarıyla karşılaşan Vivian, bir şekilde kaderine yön vermek zorundadır..."


"Bir eve ait olma hissini arayan iki kadının yürek burkan hikâyesi."


Mutlu yarınlar dileriz - Okuyan Kızlar Kulübü


2 yorum:

Leyla Seymen dedi ki...

Çok güzel bir kitaba benziyor.Bence denemeğe değer. :) İnceleme için teşekkürler. :)

Eray Varol dedi ki...

İyi günler. Bu kitabın özetine acil ihtiyacım var. Kısa süreli bir ödevim için. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim :)