30 Ekim 2014 Perşembe

Çay Falına Farklı Bir Bakış - Dostlarla Bir Arada


Günlerden bir gün yine biz kıza kıza Taksim'deyken alışıla gelmiş tatları yeni marka yeni deneyimler şeklinde keyfini çıkarmaya karar verdik.

Her Taksim buluşmasında Beyoğlu Çikolatacısı hani şu İstiklalde sol köşede olan dükkandan alırdık. Bu sefer fiyatlar pahalanmış gramaj da düşmüştü isyannn dedik ve yol BOLÇİ de kesişti. Vitrinde aromalı beyaz çikolata sunumlarının da etkisi oldu kabul :)

Denemeler, küçük alışverişler derken noktayı koyduk Bundan sonra çikolatalar BOLÇİ'den alınacak!

Haydi Kore yemeği yiyelim dedik, yedik, içtik, sohbet ettik derken derin mevzulara dalış yaptık. Bir de çay içelim istedik. Tesadüf bu ya işte! Taze demlenmiş çay yok dediler olsun poşet de makbul dedik. Çayımız demlirken sohbetin derinliğinde akıldaki çelişkilere odalanmıştık. Bir çay poşedi bizlerin yüreklerine huzur verdi, bir iki kelime çelişkileri çözdü, akıl sakinledi.

Lipton çay falımız arayışın cevapları oldu.

Kütüphanemden Kitap Manzaraları: Kalbini Dinle
Pudra Tozu: Tam İsabet
Kitap Tutkusu: Neden Olmasın

Eee daha ne olsun kabul ettik gitti :)

Çayın demi kalbinizin coşkusu olsun, sevgiler...

TARİH84

2 yorum:

Nilgün Komar dedi ki...

hayata bir neşeli an katmak işte bu kadar kolay dimi?

Adsız dedi ki...

Blog da rengarenk şeyler arasında geçmiş günlere doğru giderken gördüm bu yazınızı; görür görmez de kocaman bi gülümseme oluştu yüzümde.

Bolu'nun hala ısınamayan 15 derecelik havasından (ki şu anda temmuz 9 u yaşıyoruz!!!) sizlere selam olsun... [[ Bolu'da selamlama bu şekilde yapılıyor, garipsemeyin :p :) ]]

Bolçi İstanbul'da satış noktası olarak Beyoğlu Çikolatası'na bağlı olsa da aslen "Bolu Çikolatası" nın kısaltılmış halidir ve esas lezzetini alabilmek için Boluda tadılması tavsiye edilir ;)

Kışın kahvenin yanında bitter kaplı olanını denemenizi öneririm.

Beyoğlu'nda bu güzel lezzete ulaşabiliyor olmanıza sizin adınıza çok sevindim.

Blogunuzu keyifle ziyaret etmeye devam edeceğim.

Bolu'dan sevgi ve selamlarla...
Işık *.-