9 Ekim 2014 Perşembe

Anne Olmak Demek: Karnı Ağrıyacak Eyvah Derken Çocuğuna Çiğ Yaprak Ayırmak Demek!


Anne olmak ne demek?

Bayram döneminde yüksek ateşle yataktan çıkamadım. Ölüyorum dedim bir yandan da belli etmemek için çabaladım. Annem İzmir'den gelmişti. En baştan anneme çok deli yorgun bir süreç geçirdiğimi, bayramda duş alıp uzunnn süre uyumak istediğimden bahsetmiştim. Bayramlar artık benim için dinlenme zamanlarıydı. Ama gel gör ki hastalık da bu en olmaz zamanlarda yakama yapışmak istemekteydi. Tam 5 gün boyunca yatakta halsiz kaldım. Annem her akşam acılı tarhana çorbası ve yeşil salata yaptı. Eeee bayram bitti sürüne sürüne işe gittim. Akşam eve yine sürüne sürüne döndüm, eve girdim ve o eşsiz kokuyu içime çektim. DOLMA! Baharat, ahh yoksa o sarma mı? Allahhhh...

Annem önce çiğ ye dedi şaştım kaldım şok!

Her dolma dolduruşunda iç çalan ben, yaprak sararken yaprak savaşı veren ben... annem sen seversin, çiğ canın çeker diye ayırdım dedi. Karnın ağrıyacak diye kızan kadın söyledi!

İşte anne olmak böyle bir şey. Kızının başında sessizce beklemek, en sevdiği yemekleri yapmak, istemese de sırf çocuğu seviyor diye çiğ dolma içi ayırmak demek!

NOT: Tarhanayı da annem yapmış, bu yıl uzaktaki kızına getirmeyi istemiş.

İşte bizden böyle... mutlu,garip,hüzünlü ve iştah açıcı bir gün :)

Sevgiyle kalın, mutlu günler...

Tarih84

2 yorum:

brai dedi ki...

Ah bu annelerimiz olmasa halimiz harap olacak doğrusu. Çok geçmiş olsun tatlım. Umarım şimdi daha iyisindir. Çok öpüyorum, sevgilerimle :)

Sanem Kelesoglu dedi ki...

Canım çoook geçmiş olsun :/ Allah annene sağlıklı ve uzun ömürler versin ailecek hep mutlu olun. Sağlıklı ve huzurlu nice bayramlara.