27 Eylül 2014 Cumartesi

Kiralık Eş - Christine Bell "Gerçeğe yakın olduğu sürece bir yalanı idare etmek daha kolaydı."İntikam ve Aşk süper ikili! :) Beyaz dizilere tutkun, romans okumaktan keyif alan biri olarak kiralık eş - sevgili senaryolarına bayılıyorum.

Owen'ın bir derdi var. İntikamını alması gerek,  okuduğunuz an ahhh cannımmm diye bağrınıza basacağınız çok geçerli bir sebebi var. Owen intikam planını uygulayabilmek için de bir kılıfa ihtiyacı var. Bir göstermelik, kiralık eş gerekli. Olay basit ilan ver, tanış, seç ve yola devam derkennn yarı deli, paraya aç kişiler Owen'ı çileden çıkarıyor. Son çare adım attığı kişi de güzel, dik kafalı, azıcık saf, yufka yürekli yarı çatlak Lindy oluyor.

Hikaye bir intikam klişesi ile açılış yapsa da süreç dolu dolu ilerliyor.


Bolca yanlış anlama sonra idrak edip utanma sürecini atlatan çift anlaşmaya varıyor. Bir aile danışma merkezinde 3 hafta geçirecek sözde evliliklerini kurtarmaya çalışacaklar. Bu danışma-spa merkezinin sahibini gözlemleyip oraya gelenleri inceleyecekler. Biraz tatil, biraz dedektifçilik oynayacaklar. 

Kitapta polisiye ögelerin olması, yan karakterlerin çok güçlü giriş yapması, aşkın şaşırtan hallerini çok sevdim. Başta durağan dediğim kitap kısa sürece şaha kalktı. Olayları mı idrak edeyim her çiftin acayip hikayesine mi odaklanayım bilemedim. Bir an ben de yoga dersine girmek, açık büfenin egzotik yemekleriyle keyiflenmek sonra da üstüne iyi bir terapi seansı almak istedim.

Çiftleri sıkmadan, rahat bir ortamda, tatil havasında, içeriği sağlam nasıl dinlendirebiliriz, evliliklerini nasıl kurtarırız diye ciddi düşünülmüş bir şato-tatil köyü hikayesi okuduk.

Eş kiralama işini bir kenarı bırakırsak çok gerçekçiydi hoş bu devirde kiralama süreci bile normal kalıyor. 

Yufka yürekli Lindy'in köpeklerle diyaloğundan tutun da misafiri tatlı İtalyanla tanışma hikayesine kadar kıza hem acıyasım hem de sarılıp sevesim geldi.

Ciddi anlamda eğlendiğim bir kitap oldu. Şimdilik ikinci kitabın çiftlerinin nasıl tanışacağını merak etsem de üçüncü kitabın sürpriz çiftini delicesine bekliyorum. Birkaç tahminle çıksın diye bekliyoruz.


Çok güldüğüm, çoğu zaman da hüzünlendiğim sahnelerden kısa kısa anımsamalar:

- Gerçeğe yakın olduğu sürece bir yalanı idare etmek daha kolaydı.

- Nesin sen? Vampir mi? Buraya nasıl bu kadar çabuk geldin?

- Ben senin gibi bir adam için yeni bir şeyim. Anlıyorum. Bu bir kedi-fare oyunu gibi bir oyun ve senin kazanma isteğini tetikliyor. Bunu da anlıyorum. Ama ben sen değilim Owen. Ben… daha fazlasına dönüşebilme şansı yokken bunu yapamam.

- Bir saldırganın seni bir mekandan başka bir mekana götürmesine izin verme. Eğer olay o noktaya gelirse, silahları olsa da olmasa da, canla başla mücadele et. Eğer mücadele etmezsen ölmüş sayılırsın. Lindy kendini topladı ve sandalyesini geriye itti.


1 yorum:

Aslı Seymen dedi ki...

Bu kitaba bayıldım.Yorumun da harika. :) Teşekkürler. :)