8 Eylül 2014 Pazartesi

Harika Piç - Kitabımızı Detaylı İnceleyelim


"Pudra Tozu'nun İzinde Harika Piç"

Seksi bir CEO, pek de masum olmayan bir GÜZEL. Enfes bir şehir hikayesi! 

Okuyan Kızlar Kulübü blog tur heyecanı devam etmekte. Kitabımız, uzun süre çalışılarak ortaya konulmuş bir eser. İki yakın arkadaş bir araya geliyor veee efsane bir seriye can veriyor. Bir tema ve tamamlayıcı kitaplar şeklinde ilerliyor. Her kitabın bir de yan kitabı oluyor. Siz ona buçuklu kitaplar da diyebilirsiniz.

Karakterler aykırı bir başlangıç yapıyor, bu süreçte en kritik noktalarda acaba dediğimiz her an söz diğer karaktere geçiyor.

Örneğin kızımızı gıcık edecek bir olay var diyelim, kız haklı ve saydırıyor içinden :) Bir anda adam alıyor sözü devam ediyor, neden o kadar gıcık davrandığını anlatıyor. Tabi bir sahneyi iki kez okuyacağımız yılışık serilerden değil. Bir filmin dış sesi gibi düşünün film devam ediyor dış ses ara ara değişiyor gibi diyelim.

Peki güzellik bu kadarla mı kalıyor, hayır! :)

İşte bu noktada görseller üzerinden anlatmaya-incelemeye devam edelim bakalım.

HARİKA PİÇ - Chiristina Lauren

Bazen ilişkiler iki bilinmeyenli denkleme dönerler
NEFRET x TUTKU + ŞEHVET= X
KARİYER < Y < KARİYER
X = AŞK x Y / SEKSYukarıda fotoğraflardan anlaşılacağı gibi bölümler için iki sembolde karar kılınmış. Bayan karakterin anlatımı ağırlık kazanmışsa göz, erkek karakterin anlatımı ağırlık kazanmışsa kol düğmesi deliğini anımsatan bir çizgi kullanılıyor.

Bölüm başlarında sembol farklılığı gibi yazı karakteri farklılığı da dikkat çekiyor. Kızımızın ince zarif karakterine karşı erkeğin kalın sert yazı karakteri dikkat çekiyor.

Siyah ve Kırmızı bu serinin ana vurgusu.

Takım elbiseli, ceo duruşlu, kol düğmesiyle sorunlu bir adam gördüğünüz an durun ve hangi harika serseri diye düşünün derim :)


Bir sürpriz de kitabımızın son sayfalarında karşımıza çıkıyor. Bastard serisinin diğer ana kitaplarının kapakları bize merhaba diyor.

Harika Piç#1
Harika Yabancı#2
Harika Çapkın#3

NOT: Harika Çapkın'ı delicesine, ölümüne merakla bekliyorum. Kitap kurdu bir kız, iflah olmaz bir çapkınla nasıl olacak ah ah ahhh nasıl da olacak okumak isterim :)

Bahsettiğim ana kitaplara bir ek de 4. geliyor, yazarlar üzerinde çalışıyor bakalım nasıl olacak. Dilerim Pegasus Yayınları ara kitapları da çıkarır ve Ya Sonra kısmının seksi anlatımlarını bizlerle buluşturur.Hiç yorum yok: