15 Eylül 2014 Pazartesi

Çirkin Ördekten Beyaz Kuğuya - Çirkin Güzel


Çirkin Güzel yıllardır okuduğumuz, yine yazılsa yine okuyacağımız bir hikaye. Türk filmlerini aratmayacak bir günümüz masalı.
Melike doğuştan zengin ve doğduğu günden beri kilolu bir kız. Tatlı, iyilik meleği birisi. Babasının prensesi, arkadaşı Sinem'in kıymetlisi. Kızımız bir gün aşkı tadıyor, aşkın acısını da hissediyor. O zor günlerde bir bakmışız ki  aşık olunası seksi adam Çağrı kızımıza evlenme teklif ediyor. 

Bakmayın aşık olunası dediğime yazar öyle anlatıyor bence azı burnu kırılası dese daha bir makbule geçerdi yanii!

Evliliklerinden bir süre sonra Çağrı kıza acı gerçeği haykırıyor ve kilolarından tiksindiğini vurguluyor. Melike'nin dünyası başına yıkılıyor. Başıma yıkılan dünyanın tozunu toprağını sebep olanlara yutturacağım diye ant içiyor. İNTİKAMMMMMM!!!!!


Böyle tatlı kızla evlen, kızı mutsuz et, üstüne bir de kilolusun tiksiniyorum de eeee etme bulma dünyası işte bu kız da inat edip ördekten kuğuya dönüşmez miii dönüşür elbet :)


Çirkin ördek yavrusu beyaz kraliçe kuğuya dönüşmek için hazırlıklara başlıyor. 

Bir adet intikam planı: Önce kayıplara karışacağım sonra zayıf, seksi, afet olup şapadanak çıkacağım karşısına kölem olacaksın Çağrııııı :)

Bir adet diyetisyen: Şeyda Coşkun kıvamında acımasız, kısa yoldan kilo verdiren birisini de bulmalı.

Kaybolunacak bir yer: Sevgili teyzeme giderim, hem sevilir hem de diyetimde destek edinirim.

Alışverişsiz olmaz bu işler: Canım arkadaşım Sinem cilt bakımından iç çamaşırına, kıyafetinden ayakkabısına neyi nasıl seçeceğime dair zevkle bana yardım edecektir.

Tam 1 yıl sonraaaaa

Cipsten brokoliye geçiş yapmış, düzenli spor yapan fit bir beden İstanbul yolcusu...


Takmışım koluma çantamı, giyinip kuşanmış salınıyorum caddede :) Ahh Çağrı intikam soğuk içilen bir viskidir çoccummm :)

Gerçekler Acıdır: Yazarımız zayıflama mevzusunu şıp diye geçmiş :( Oysa ki zayıflamak ya da koşmak çare değildir. Sarkmamak için lazerli bakımlar gerek, çatlakları ortadan kaldırıcı kansız bir iki müdahale gerek. Kollar basen ve karın için gerekirse gerdirme gerek. İşte bu korkunç aşamalardan da geçtikten sonra intikam için hazırız.

Melike tüm şartları yerine getirdi. Bir görenin bir daha bakmak için deli olacağı bir kadına dönüştü. Peki intikam acılara çare miydi? 

Çirkin Güzel kitabını okuyup göreceğiz...Hiç yorum yok: