16 Eylül 2014 Salı

Çirkin Güzel - Aslıhan Akagöz "Kusursuzu Sevmek Midir AŞK"


Çirkin Güzel - Aslıhan Akagöz 

Zengin bir ailenin göz bebeği Melike annesini küçük yaşlarda kaybetmiş baba kucağında teselli bulmuş bir prensestir. Şımarık olmaktan uzak iyilik meleği kıvamında bir kızcağızdır. Akıllı uslu, kiloları ile sıkıntılı bir gençliğin ardından hayatına gerçek dost Sinem ve ona zaafı olan avukat Vedat dışında kimseyi dahil etmemektedir. Bir gün yakışıklı Çağrı ile karşılaşır ve ilk görüşte aşık olur. Çağrı hırslı gözü kara ve çapkın bir gençtir.

Bir bakmışız Melike Çağrı ile evlenmiş bir bakmışız üç koca yıl geçmiş. İşte buradaki sırları okur çözecek:) Bir gün Melike çok güvendiği kocasının ihaneti ile yıkılır, kalan parçası da kocası ile yüzleştiğinde un ufak olur. Melike bitmiştir küle dönmüştür ama Allah canını almıyorsa küllerinden doğup bu hayata yeniden başlayacaktır. İlk adım da intikam olacaktır.

İlk iş kocasının da dediği gibi kilolarından kurtulmaktır. Çirkin kızın güzelleşme vakti gelmiştir.

Kitapta Melike Çağrı karakterlerinin yanında çapkınlıkta yol arkadaşı Gökhan da dikkat çekmektedir. Çapkın bir adamın masumiyet arayışına şahit olacağız, okuması keyifli bir süreç.

Melike'nin can arkadaşı güzeller güzeli başarılı Sinem de aradığı aşkı bulacak. Sinem yakışıklı başarılı gözde bekar Mehmet ile köşe kapmaca oynayacak.

Ortada kalmış ya da sevdiği kız için bir şans yakalamış VEDAT, dış kapının mandalı bile oldurulmayan Çağrı  ve ve vee daha nice güzel karakter var bu kitapta.

Kitaba Genel Bakış: Beyaz dizi sevdiğim için bu tarz hikayelere bayılıyorum. O sebeple kitabı duygusu yönünden değerlendiriyorum. Sevdim doğrusu. Tabi kitabın dağınık bir yazımı olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Editörlerin bu konuda daha yardımcı olmalarını bekliyorum. Kitabın sürecini bilmiyorum ama yeni basımlar öncesi yeniden elden geçse iyi olacağını düşünüyorum. İki bölüme ayrılmış bir kitabın ilk bölümünde Melike Çağrı hikayesi ağırlık kazanıp sonrasında Mehmet ve Sinem anlatılsa iyi olurdu diye düşünmekteyim. 

Kitapta takıldığım birçok yer var. Okula hemen nasıl döndü, sadece spor ve diyet o kadar kilonun deforme olmadan vücuttan  gitmesine nasıl yetti?

Çirkin Güzel kitabının ikinci bölümünü kesinlikle alacağım. 

Yazarın hikayelerinde ruh var, yazılmış olmak için karalanmış hissinden uzak. Çirkin Güzel sonrası yayınlanacak yeni bir kitabını da alıp okumak istiyorum. Daha net bir karara varacağım kim bilir belki ben de Aslıhan fanı olurum :)

Yolun açık olsun Aslıhan Akagöz, sevgiler...


Hiç yorum yok: