15 Haziran 2014 Pazar

Aqua Florya 1. Uçurtma Festivali: Çocuklarla Çocuk Olmak

Hafta sonu İstanbul gürültüsünden kurtulmak, biraz nefes almak isteyenler metropol yaşamında nereye gitmeli sorusu ile karşı karşıya kaldı. Yağmur sezonunu şaşırmış yaza dolu dolu bir giriş yapmıştı :( Yaz ayında kışın etkilerini psikolojik olarak da hissedince ne yapmalı sorusuna takılı kaldık. Aqua Florya Uçurtma Şenliği haberi dikkat çekiciydi. Florya sahilinde sakin, nezih bir bölge Aqua Florya. Bir AVM olabilir ama ben bir YAŞAM ALANI olarak görüyorum doğrusu. Çok deli ve boş gezen kalabalıklardan uzak, ihtiyaçlara cevap niteliğinde alışveriş mağazaları, birçok markanın yer alışı, enfes restoranlar, doyumsuz bir deniz manzarası, yürüyüş/spor alanları...
Tamam tamammmm ne yapabilirim seviyorum :))
Ya yağmur yağarsa ya çok sıcak olursa oflaya puflaya bir yandan da festival merakı ile gittim Florya'ya. İlk girişte sessizlik hakimdi, alışverişe gelmiş bir kitle. Sahile çıktığım an çocukların coşkusu ile karşılaştım. Bir yanımda anfi tiyatro hazırlığı diğer yanımda küçük çocukların uçurtma alma telaşı. Çim alana girdiğimde Aqua Florya Uçurtma Şenliği hediyeleri ve uçurtma stantlarını gördüm. Hem uçurtmayı hediye et hem eğlence tertiple hem de ödüller ver.  Bravo doğrusu :)
Ben de dayanamayıp uçurtmamı aldım, deniz kokusunu çekerek biraz uçurmayı denedim. Ben bu işi hiiiç beceremedim. Festival alanında gölgede soluklanıp gözlerimi kapattım, kendimi bir an Çeşme sahillerinde zannettim :) Sakin, huzurlu bir mekan olunca hayallere dalıp gittim işte. 
Gün bu kadarla biter mi festivale gelmişim ben aaa eğlenmeli :)
Önce çocuklar için kısa bir uçurtma workshop katıldım. Birkaç tüyo aldık canımmm :) Daha sonra uçurtma uçurma denemeleri başladı. Saatler ilerleyince yoruluyor insan amfi tiyatroda Köstebekgiller oyununu izledim. Tam bir komediydi. 
Kötü Kraliçeye soruyorlar nasılsınız efendim kadının cevabı KÖTÜYÜM oluyor şak şakçıları da ohh ne kötü ne kötü diyor hey yarabbimmm koptum vallahi :)

Şimdiiii gün iyi hoş da uçurtma uçurmak yordu diyerek çekildiğim için kaçırdığım ödülleri sayacağım sizlere :(

     - En uzun süre uçurtma uçuran kişi yetişkine büyük bisiklet.
(Ahhh bunu BEN kazanmalıydım ah ah ahhh)

     - En uzun süre uçurtma uçuran çocuğa küçük bisiklet.
(süper fikir!)

     - En küçük yarışmacıya peluş oyuncak.
(kazanmam imkansızmış)

     - En güzel tasarımlı uçurtmaya iPod.
(şu an en çok istediğim şey)

Güzel bir yemek üzerine Grade grubunun müzikleri derken günü tamamladık. 
İlk fırsatta yeniden gitmek istediğim favori yaşam alanlarımdan biri olsun Aqua Florya! :)

Yeniliklerden haberdar olmak için Aqua Florya'yı sosyal ağlardan takip etmekte fayda var:

Keyifli günler dilerimmm :)

Tarih84

1 yorum:

loverK dedi ki...

Çok güzel bir gün geçirmişsiniz neşeniz daim olsun :)