12 Mayıs 2014 Pazartesi

Serafina: Hayalden Gerçeğe Sürüklenen Güzeller Güzeli Bir Kadının Acı Hikayesi


29. blog turumuzun son paylaşımları yorumlarda sıra:( Serafina aylardır bize eşlik eden bir karakter, kopmak çok zor bu satırlardan.  Mine Duran öyle işlemiş ki hikayeyi, her bölüm ayrı hüzün her bölüm ayrı macera ahh ahhh...

Rus topraklarından kaçıp gelen bir adam, ardında bırakılan acılar. Unutulmayan kayıplar, yürekte aşk sızısı, zorunlu bir evlilik ve umuda doğan bir bebek. Umutsuzluklarla çevrili bir ruh ve terkediş:( İşte Serafina böyle öksüz kimsesiz kalan bir bebek. Dadıya emanet bir melek, cin masalları ile büyütülen, normali yaşayamayan insanlardan uzak tutulan saklı güzel. Yarı deli büyüyüş, gerçekle masalın karıştığı zihin ve ilk tutku kıpırtıları sonuç babasız bir bebek ve ikinci terkediliş.

Yarı deli yarı akıllı yıllar, ülkeden ülkeye seyahat, acı olaylar ve her adımı tedirginlikle ata ata yürüyüp büyüyen küçük bir erkek çocuk.

Bir okuyucu olarak türlü türlü şüphelerle ilerledim kitapta. Tahmin edilir gibi ilerleyen ama ters köşelerle bölüm kapatan bir eserdi.  Fantastik ögeler iki ana noktada çelişkide kalmamı sağlasa da, üzüle üzüle ilerlesem de sevdim kitabı. Özellikle mitoloji ile derin bağı sardı benliğimi.

Benim için farklı bir okuma süreciydi.


Kalemine sağlık Mine Duran sizi tanımak benim için bir ayrıcalık :)Mine Duran röportajı için TIKTIK

Kitap Tanıtımı için TIKTIK

Kitap yarışmalarımıza katılmak için TIKTIK
Hiç yorum yok: