20 Mayıs 2014 Salı

Kalpten Kalbe - Kat Martin : Unutulmaz Bir Viking Kalbimizi Çaldı ahh ahhhhOKK 30. blog turumuzun da yorumlarımızla sonuna geldik. Kat Martin bizim için çok çoook ayrı bir yere sahip oldu. Nemesis Kitap'tan ilk çıkan eseri Gelinin Kolyesi'ne inceleme yapmıştık. Kalpten Kalbe kitabını da seri devamı zannederek incelemeye karar verdik. Kitap hakkında araştırma yaparken yeni bir seri başlangıcı olduğunu görünce ilk şoku yaşadık. Kitap Tutkusu aylardır Viking de Viking diyordu, neden ülkemizde Viking romansları çıkmıyor, Allah duydu sesini :) Veeee bir Viking serisi ile Okuyan Kızlar Kulübü karşınızda efendim :))) 


Leif uzak diyarlarda yaşayan bir adam. Bir viking bir lider. Hep dağların ardını merak etmiş keşfedeceği günü beklemiş bir gönlü asi. Karaya vuran bir gemiyi tamir edip çıkıyor yola, Londra yakınlarında karaya vuruyor. Esir alınıyor ve sirkte sergileniyor. Dil bilmez, kültüre yabancı tam bir çaresiz. Ölmek için yalvardığı bir gün bir kız onu duyar. Dilini anlar ve türlü olaylar sonucu kafesten çıkarıp özgür kılar. Yaşıtlarına göre iri, sarışın, kıvrımlı bir bedene sahip kızımız ilk defa bir erkeğin yanında kendini narin hisseder. Derin okyanus mavisi gözlerde kaybolur gider. Kültürel prensipler ham erkek Viking'in davranışlarına boyun eğer. 
Günler geçer aylar geçer kızımızın babası Viking'i adam eder geri dönerler. O artık bir beyefendidir tabi görünüşte :) Kızımızın evlilik hazırlığı Viking'in toplumda yer edinmek için mücadelesi derken sınırları zorlayan anlar yaşanır.
Bayıldımmmmmm, Vikingler candır diyorum :)
Leif'in has erkek halleri utanmazlığı çok çok komikti. İkide bir kıza başlık biçmesi, arzularını saklamayışı, kızı isterken sanki bir parça ekmek canım çekti der gibi hallerine koptum. O banyodan çıktığın an dünyalar değişti be Leif ahh ahh diyorum :)
Leif ve kızımızın duygusal git gelleri bence çok dozundaydı. Bir erkek diğer dünyayı merak etse de lider olarak dönüş yolu arıyordu. Kızımız adamın çekimine kapılsa da kalıp ailesine karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çabalıyordu. Çok çok üzüldüğüm anlar yaşandı. Kitap bana göre 3 kısımdan oluşuyordu. Kat Martin kitapları beklenen şaşırtan ve istenen şeklinde ilerliyor. Ve ben bu ilerleyişte açılan yeni konular ve savaşları okumaya bayılıyorum.
Hani derler ya her şey olması gerektiği gibi, bu kitaba ek diyorum ki olması gereken bu kadar mı şaşırtıcı bir lezzetle sunulur ahhhh ahhh ...

Sevgili Nemesis Kitap seri devamlarını bekliyoruz. Kat Martin'i daha da çok okumak istiyoruzzzzzzzBir sonraki turda görüşmek üzere, sevgiler...


Hiç yorum yok: