29 Nisan 2014 Salı

Son Kamelya - Bir Dalın Peşinde Onlarca Sır


Önce küçük bir tohum düşer kalbin odasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz?

Sarah Jio yine gizemlerle örülü, içi ısıtan, yüreği burkan enfes bir okuma şöleni yaratmış. 28. blog tur konuğumuz olduğu için ayrı mutlu olduk doğrusu. Son Kamelya iki kadın, iki hayat, kaderin buluşturduğu satırlar. Kitap içinde kitap adeta. Yine akıcı yine etkileyici tam bir Sarah Jio klasiği :)


Son Kamelya - Sarah Jio

1940’lı yılların Amerikası’nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar… Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü’ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek.  Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir.

Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan Addison Sinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü’ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison,  aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır…


Son Kamelya - YORUM:

Ender kitaplar vardır bir de ender kitap kapak arkası yazıları :) Bu kapak yazısı öyle noktalara değinmiş ki biz bu saatten sonra ne söylesek spoiler olur :) En iyisi bir iki noktaya değinmek :)

Sarah Jio kitaplarında ya bir torun olur, durun torunun da torunu mu demeliyim :) Bir günlük bulur yedi ceddinin aşk şeceresini döker. Bunda ise durum farklıdır, iki bağımsız kadın iki apayrı hayat. İki kadının da sakladıkları bir şeyler var. Bu zor durumda aşık oldukları harika adamlar da var:( Flora'nın sırları ve içine düştüğü çıkmazı araştırırken Addison kendi çıkmazında bir umut ışığı yakalar ve o ışığa koşmak için kapıları zorlar.

Çok çook sevdiğim sonlara doğru gerildiğim bir kitap oldu. Özellikle o dört velet beni büyüledi. İki yaşındaki minik meleği kucaklamak istedim :))


Desteklerinden ötürü Arkadya Yayınları'na teşekkür ederiz :)


1 yorum:

ayairini dedi ki...

Kitabı şimdi bitirdim ve açıkcası sondan bir şey anlamadım. Flora yaşıyor mu diye sorsam spoiler mi yapmış olurum :S