30 Nisan 2014 Çarşamba

Kocan Kadar Konuş - Şebnem Burcuoğlu


Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?

O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.
İzmirli, 30 yaşında BEKAR, sade bir yaşama inat renkli bir aileyle çevrelenmiş evlilik baskısı altında ezilmiş bir karakter var karşımızda. Günümüz gençliğin en büyük sorunu- sinek kadar eri olmayanın sözü de olmuyor işte. Hayricanlar eşliğinde geceler, Merve gibi kızların şansı fırtına apartmanı gibi bir yerde oturma talihsizliği ahhh bir de Üresin ile Türesin sorunsalı. Peynirli börek uzmanlığı, balon bardak bombası, kuaför diktatörlüğünde çaresiz bir kızcağızın kara mizah hayatı :)

Ahhh ahhh işin zor be EFSUN kız! :(
***
Şebnem Burcuoğlu başarılı bir kalem. Güzel bir genç kadın, kariyerli bir isim. Efsunun yaşadığı talihsizliklerden uzakta bir kişi. Bu hayatta kadınlara biçilen rolleri gözlemlemiş, itilip kakılan masumlarla yırtıcı panter gibi adamları parmağında oynatan kraliçeleri iyi bir kurguda toplamış. Kısa bir zaman diliminde ardı arkası kesilmeyen olaylarla örülü matrak bir kurgu. Bölüm bölüm okuyacağınız, hafif ama iyi bir hikaye.
***
Dilerim ileride bir de sinemalarda izler keyifleniriz. Günden güne duyulan, baskıdan baskıya koşan bir kitabı merak ettiyseniz alın okuyun derim. Ben açıkçası eğlendim :) Beklentinizi düşük tutun, canınız sıkıldığı anlarda açıp okuyun ve bölüm bölüm keyiflenin. Hayat bu işte düşene çok tatlı ise güleceksin :) Efsun kızda malzeme çok :)
***
Yolun açık olsun Şebnem Burcuoğlu.
Tarih84
Dex Kitap'a teşekkürler... 1 yorum:

mor rimel dedi ki...

Başlığı bile yeterince çarpıcı!