12 Nisan 2014 Cumartesi

İntikam Ateşi - Tarihi Aşk Romanlarında Yeni Bir Soluk / Bu Seriye Dikkat


Okuyan Kızlar Kulübü 25. blog tur konuğu Nemesis Kitap'tan Sarah Maclean.  

The Rules of Scoundrels serisi ile karşınızdayız. Dört kitap dört asi erkek. Soylu, ünvanlı, parasız kalıp karanlık dünyada paralanan kötü çocuklar. Kısaca soylu soysuzlar :)) Her ne kadar pisliğin içinde kendi kurallarınca ak kalsalar da gönülleri taşlaşmış kadınların başını döndüren iflah olmazlar. 
Ta kiiiiii bizim baş karakterlerimiz kızlarla karşılaşana kadar :) 

Ezber bozan, her kitap özgün, farklı bir seri var karşımızda.

The Rules of Scoundrels serisi:
İntikam Ateşi #1
Geçmişten Gelen Mutluluk#2
No Good  Duke Goes#3
Never Judge a Lady by Her Cover#4

İntikam Ateşi - YORUM:

Toprakların kaderi, bir gün yeniden gerçek sahiplerinin adımları altında uzanmaktır.

Michael'in kumar masasında kirli oyunlarla aile mirasını kaybetmesi ile başlıyor hikayemiz. Bir yemin ile topraklarından  ayrılan genç yıllar sonra unvanını köşeye bırakmış haşin intikamına odaklı çıkıyor karşımıza.
Yıllardır intikam gününü bekleyen Michael aldığı haberle şoka uğruyor. Sert bakışlarla ardında bıraktığı çocukluk arkadaşı Penelope'nin ailesi toprakları ele geçirmiş. Evlilik yaşı geçmiş kızlarının üzerine de çeyiz etmiş amanınnn bu beklenen fırsat diyerek düşüyor yollara.

Çocukluk günlerinden kalma eski bir kıpırtı, insanın kalbini yeniden attırabilir.
Babasının baskısı bir yanda kardeşlerinin geleceğini etkilediği düşüncesiyle acıtan vicdanı arasında sıkışan kızımız evlilik kararını almanın eşiğinde. Micheal'in ortaya ani çıkışı, evliliğe zorlanışı, aile onuru derken işler arap saçına dönüyor. Zaten olay da bundan sonra başlıyor. İntikam alınıyor da ateş daha da alevlenince intikamın ateşi aşkın alevine dönüşüyor :)

Türlü saçmalıklarla atılan evlilik adımı ilerleyen günlerde aşk savaşına dönüyor. Kızlarımız pek asi olunca da bize macera dolu enfes bir hikaye okumak düşüyor. 
Serinin ana çıtası 4 erkek ve bu 4 erkeğin işlettiği günahlara davet ''Düşmüş Melek'' kapıları asi gelinimiz tarafından aralanıyor. Buyurun cümbüşe :))

***
Serinin özgün duruşunu çok sevdim. İntikam Ateşi kitabında gönderilmiş daha sonra gönderilememiş mektuplar var. Bir masal adeta. Birbirlerine söyleyemediklerinin haykırışı. İkinci kitap ise daha büyük bir heyecan barındırıyor. Bilimsel metinlerde hayatın tasviri. Yazarlar Kont- Dük, Lady, Düşes yazıp duracaklar, aşkı ilk çapkın erkeklerde tadacak güçlü kollarda eriyecekler. Entrika olacak, miras ve balolar. Ama asıl özgün olan tüm bunların bize sunuluş şekli. Sarah Maclean yeni favori yazarlarımdan oldu. Üçüncü ve dördüncü kitaplarda karşımıza ne çıkacak merak ediyorum doğrusu.

***
ALINTILAR:

DİKKAT: İki mektup beni derinden etkiledi. Sizlerle paylaşmak isterim. 
Dileyen bu noktadan sonra yazımı okumayı bırakabilir.
---
Sevgili M.
Mürebbiyem yılanbalıklarından hazzetmiyor. Elbette kendisi, senin sırf yılanbalığı beslediğin için kötü biri olmadığını görecek kadar kültürlü bir kadın. Günahtan nefret et ama günahkardan değil.
NOT: Geçen hafta Tommy eve ziyarete geldi. Birlikte balık tutmaya gittik. Kendisi resmen benim en sevdiğim arkadaşım.
Needham Malikanesi, Eylül 1813 Sevgili P.
Bu, Rahip Comton'ın vaazından alıntıya benziyor sanki. Demek kilisede dikkatini vaaza verdin. Hayal kırıklığına uğradım. M.
NOT: Tommy  senin en sevdiğin arkadaşın değil. 
Ethon Koleji, Eylül 1813
---
Aradan 4 yıl geçer kızımız yeni bir mektup yazar tabi cevap yok :( Sonraki cümleler iç acıtan cinsten.
Yalanların en kötü tarafı, onlara inanmanın fazlasıyla kolay olmasıdır.
Söz konusu yalanları siz söylemiş olsanız bile.
***
Ahhh ahhh işte böyle dolu dolu, güldüren, acıtan bir kitap daha bitti.
Tavsiyemdir efendim.

Hiç yorum yok: