14 Nisan 2014 Pazartesi

Geçmişten Gelen Mutluluk


Okuyan Kızlar Kulübü 25. Blog Turumuzun son günü, iyi bir seriyi yarılamanın hüznü var içimizde. Nemesis Kitap'tan çıkan The Rules of Scoundrels serisinin ilk iki kitabı ile karşınızdaydık.  Serinin ilk kitabı ''İntikam Ateşi'' yorumum için TIKTIKSerimize ''Geçmişten Gelen Mutluluk'' kitap yorumu ile devam ediyoruz.

*** 
 The Rules of Scoundrels serisi genel mantığı: Bir tarafta dört arzulanan erkeğin işlettiği günah yuvası kumarhane dünyası diğer tarafta güçlü bir adamın bir erkek varis arayışına Tanrı'nın beş kız ile cevap arayışı. Kumarhane sosyetenin en gizli cemiyetinin bir noktada paravanı. Ahlaksızlığın içinde ahlaki bir yapı var. Dört erkek de soylu ve dördü de soysuzca yaşıyor :) Vakti zamanı gelmişşşş ve AŞK başlarına hiç ummadıkları noktadan vuruyor.
İlk kitap ''İntikam Ateşi'' kumarhane ortaklarından intikama yeminli Michael ile başlıyor. Beş kızla cezalandırılmış baba da evde kalmış kızının çeyizine intikam topraklarını  ekleyince işlerin rengi değişiyor. İlk günahkar evlenince diğerleri de bir şekilde Aşk çemberinde sırasıyla yerini almaya başlıyor. Michael'in eşinin meraklı mantık insanı kız kardeşi türlü soruları kafasına takıyor ve soluğu günahların merkezinde alıyor. Cevaplaması beklenen yakışıklı ise Cross :) 
Seri bağımsız okunabilse de benim gönlüm sırayla okunmasından yana. Serinin özgün yanları da var, kızlar ezik değil dişli. Gözü kara erkeksi değil hakkını arayan kibar kadınlar. Her kitapta bir sürpriz var. İlk kitapta mektuplar ikincide bilimsel araştırma notları. Diğer iki kitabı delicesine merak ediyorum, bakalım karşımıza ne çıkacak? :) Ben şahsen farklılığı ve yazımdaki doygunluğu açısından çok beğendim.
***

Geçmişten Gelen Mutluluk - Yorum:

Philippa için bilim-mantık her şeydir. Hayatta hep diğer kişilerden farklı olmuş, hayatın çizgisinde dışta kalmış gözlüklü bir kızdır. Kendi güzelliğini görememekte evliliği ise bir görev olarak nitelendirmektedir. İntikam Ateşi'nde tanıdığımız ablası geçmişte bir hayal kırıklığı yaşamış nişanı bozulmuştur. Sonrasında iki kız kardeşi vasat evlilikler yapmıştır. Şimdi ablası evlenmiş ve sosyetede ailesinin onuru için ikinci bir şans yakalamış verdiği sözü tutarak evliliğe adım adım ilerlemektedir. Evliliğe görev bilinciyle bakar. Kızın evlilikle ilgisi yok ve kimse bu hanım kızımıza evlilik hayatı nedir anlatmıyor. Düştü mü içe bir şüphe eyvahlar olaaaaa şüpheyle de yaşanmaz ne olacak ki? Kızımız düşünüyor taşınıyor Günah yuvasının ortaklarından eniştesinin arkadaşı, kadınların rüyası, tutku kralı Cross'un kapısını çalıyor.
Ey sevgili Cross şu evlilik nasıl bir şey? İnsanlar ve hayvanlar arasında ne gibi ortak noktalar var bir öğretiver diyor işte cümbüş de burada kopuyor :)
Sevgili Cross'a kal gelmesine mi güleyim, kızın ciddiyetine mi, aykırı soruları gayet normal karşılamasına mı :) Bu kitapta sık sık kahkaha attım, her bölüm başında yer alan bilimsel makaleler ise ayrı güzeldi. 
Yazar çok iyi bir çıta kuruyor ve bize de bunu izleyerek aşkın yolunda mutlu sona kavuşmak kalıyor.
Akılda deli sorular, kıskançlık, bilim mantığında mantıksız haller. Kitap olay :)
Tavsiyemdir efendim.


1 yorum:

konya otelleri dedi ki...

Paylaşımınız için teşekkür ederim