20 Mart 2014 Perşembe

Bir Aşk Çarpıntısı - Marie Force


Okuyan Kızlar Kulübü 24. blog tur konuğu Marie Force bizi satırlarına hapsetti. 
Tanrımmmm nasıl bir kitapsın sen ''Bir Aşk Çarpıntısı'' ???
Kitap kapağına baktığımızda aile-dram gibi duruyor. Arka kapak tanıtımını okuduğumuzda günümüz aşk etkisi veriyor. Daha ilk sayfadan amanınnn diyorsunuz :) 
Sizdeki ruh hal değişimi gibi kitapta da her şey çok hızlı gelişiyor. 
Orijinal kapağa ve kitap tanıtım yazısına göz atalım.


Bir Aşk Çarpıntısı 

Hayata yön veren büyülü anlar vardır…


Gansett Adasında tek çocuğuyla yaşayan ve çevresi tarafından çirkin iftiralara maruz kalan dul bir kadının hayatı, bir trafik kazasıyla tamamen değişir. Bisikletiyle işine gitmek üzereyken bir arabanın kendisine çarpmasıyla çalışamayacak hale gelen Maddie, tahmin bile edemeyeceği gelişmelerle karşılaşır. Varlıklı ve tanınmış bir ailenin en büyük oğlu Mac, bir hapishane olarak gördüğü ve üniversite bahanesiyle ayrıldığı adaya ailevi bir meseleden dolayı geçici süreliğine dönüş yapar. Doğup büyüdüğü yere adımını attıktan dakikalar sonra yaşadığı bir olay, genç adamın adaya dair düşüncelerini tamamen değiştirir. Gansett Adası, farklı hayatlara sahip iki insana kimi zaman yürekleri burkan kimi zaman yüzleri gülümseten bir oyun hazırlığındadır…- Novella ve OKK Bir Kitap Hikayesi -

Uzun süredir kitaplara göz atıyor, okuyor ama bir türlü ''kendimi kaptırdım gittim'' diyemiyordum. Novella Yayınları ile yaptığımız görüşmelerde iyi bir kitap olsun, AŞK olsun ama vursun diye konuşuyorduk. Derkennn yaklaşık 2 hafta önce onları çok heyecanlandıran bir hikaye olduğunu haber verdiler. Kitap piyasaya çıkmadan önce elimize geçti, jestleri için teşekkür ederiz :) Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar sebebiyle turlara ara verdik. Gün bu günmüş sizlere Novella Yayınları aracılığıyla bu harika eseri sunabildik. 10 kitap ve bir ek kitap ile 11 kitaplık harika bir seri var elimizde :) McCarthys ailesi, arkadaşları, eski sevgililer, dostlar ve daha nicesinin hikayesi Gansett adasından bizlere aktarılıyor. Dilerim çok çook kısa sürelerle bizlere sunulur. Seri devamını  bir an önce okuyup bitirmek istiyorum.

***
Kitap yorumuna geçmeden önce bu harika kitabın yazarını yakından tanıyacağınız bir röportaja davet etmek isterim sizleri TIKTIK

Veee kitap seri bilgisi için arkadaşımın sayfasına buyur edeyim sizleri TIKTIK

***


Bir Aşk Çarpıntısı - YORUM:

Maddie minik bebeğinin tatlı kokusunu içine çekip yeni bir iş gününe başlamıştır. Eski bisikletine atlayıp temizlik görevi yaptığı otele giderken adaya yeni adım atmış Mac ile yolları kesişir. Bir trafik kazası, Maddie'nin bedenine aldığı darbe ve kesikler iki gencin hayatının kesişme noktası olur. Mac, kazaya sebebiyet verdiği ve ilk anda etkilendiği bu kadına karşı suçluluk duyar. Derken kadının bekar çaresiz bir anne olduğunu anlar. Bir günde o kadar çok şey yaşanır ki ''dakka bir gol bir'' hesabı aşkı, acıyı, haksızlığı, acımasız geçmişi ve daha nice duyguyu yaşar.
Mac, Maddie'nin tüm karşı çıkmalarına, dik duruşuna rağmen kadının evine yerleşir. Ona ve bebeğe bakmaya, hatta işini kaybetmemesi için görevlerini üstlenmeye bile kalkar.
Evvettttt sevgili okur muhteşem bir erkek var karşımızda. 
Yazar bile bu karakteri unutamadığını söylüyor daha ne olsun? :))
Mac'in Maddie'nin geçmişte yaşadıklarını öğrendiği anlar, verdiği tepkiler ve iftiraları ortaya çıkarma mücadelesine bayıldım. Her adım bu kadar mı naif olur, kimseyi kırmadan, doğru olana yürümek zor!
McCarthys ailesini de yakından tanıdık, daha ilk çocukta bu kadar korumacı iseler eyvahlar olsun diğer kitaplarda kim bilir neler olacak :))

Kayınvalide cadı, kayınpeder şeker, kardeşler çatlak ve aile zengin eee daha da ne olsun değil mi :))

Kız kardeş ile Mac'in özel istek üzerine alışverişine uzun süre güleceksiniz.

Ön yargıların kararttığı hayatlara üzüleceksiniz.

Kitaba başladığınız an elinizden bırakamayacaksınız!

İnsanlara bakışınızı sorgulayacaksınız.

Veeee böyle bir AŞK hayal edeceksiniz :)

Kitap ana karakterimiz Maddie hakkında daha ayrıntılı bir bakış açısı okumak ister misiniz?
Bekar Bir Annenin Toplumdaki Yeri yazıma buyurun TIKTIK


Hiç yorum yok: