14 Şubat 2014 Cuma

Vefa Enver Dünyası, Kitapları ve Okuma Sırası

Çocuk da yapamadım kariyerde dedi kariyerinin üstüne yeni bir kariyer ekledi :) Okullu, hayatı dolu dolu yaşayan bir kadın var karşımızda. Hem evlenmiş, hem çalışmış hem de çocuk yapmış yetmemiş fit-sağlıklı bir yaşam sürdürmüş :)
Satırlarını AŞKla yazan, hikayesini gönüllere işleyen PEMBE KRALİÇE Vefa Enver'den bahsetmek istiyorum sizlere. Çok sevdiğim, tutkuyla bağlı olduğum konularda nedense yazmayı hep erteliyorum. 2,5 yıl geçmiş Vefa Enver ile tanışalı. Tanışmak dediysem kitapları ile buluşalı. 1,5 yıldır da sevdiğim yazar, değer verdiğim Vefa Enver ile iletişim halindeyim. Kaç kez görüştük yine yazmamışım, o kadar güzel saatleri anlatmamışım:( 
Gün 14 şubat ise konumuz aşk satırlarının mimarı Vefa Enver ve eşsiz dünyası olmalı!
Bir gün NOT: Seni Sevmiyorum diye bir kitap gördüm. Ahh tam benlik, pembe dizi tadında dedim. Kitap fiyatı da makul olunca direk aldım. Daha sonra o gün gördüğüm diğer Vefa Enver kitaplarını almadığıma kahroldum. Nette araştırmaya başladım 5 kitap daha topladım. Günde 2 kitap bitiyor ama bende Vefa Enver okuma isteği bitmiyordu. Araştırmalar beni pembe dünyaların kapısına itti, bir girdim ki o giriş hala çıkamıyorum :)
Vefa Enver facebook sayfası TIKTIK
Vefa Enver Dünyası
Vefa Enver Forum, forumdan öte bir okul. Foruma kayıt olurken aklımda sohbet ve kitaplardan alıntılar varken koskoca bir dünya ile tanıştım. Bir bakıyorum yazar adaylarının kendilerini ifade ettiği alanlar var. Bir bakıyorum yazar olmak isteyen adaylara tavsiyeler, bilgiler var. Müthiş bir ortam, dayanışma hakim.Vefa Enver hakkında haberler, hayatın her alanında bilgi veeee her yıl 1 adet Vefa Enver'in şahsen yazdığı forum üyelerine özel kitabından bölümler Tanrımmmm okudukça okuyor kopamıyordum. Köşe kapmaca da neymiş diye tıkladım. Vefa hanımın ilk bölümünü yazdığı yazar adaylarının paslaşarak hikayeyi genişlettiği harika bir okuma köşesi. Şimdilerde yeni adı ise: Yaz Kızım :)
Bu forumdan birçok yazar çıktı birçoğu da içindeki yazma aşkını keşfetti. Yazar bununla da kadınlara cesur olmayı, aşkı kadınların da yazabileceğini öğretti. Erkeklerin tekelindeki edebiyatı içindeki gücü keşfeden kadınlara devretti.
Vefa Enver Forum şu an facebook üzerinden yayına devam etmekte TIKTIK
Vefa Enver Kitapları
Vefa Enver kitapları üst düzey hayatları, pembe rüyaları anlatır. Her kadının olmak istediği o ihtişamı. Hayatı yaşayan, gündemi takip eden, yeniliklere açık, gezen, modayı takip eden, eğlenen, iş yaşamında yer alan güçlü kadınların aşk karşısındaki hallerini anlatır.
Zengin, karizmatik, güçlü, otoriter, zıpır adamların aşk darbesini de okumak eğlencelidir.
Kimilerine göre bu kitaplar gerçekten uzak kimilerine göre görülmeyen hayatlara bir ışık niteliğindedir. Bayan karakterler sık sık rahat halleri ve fevri kararları ile eleştirilir. Düşünün güzelsiniz, peşinizde koşan çok, maddi olarak özgürsünüz, hayatı dolu dolu yaşıyorsunuz eee tabi azıcık çatlak-şımarık olacaksınız yaniiii :)
Vefa Enver Kitapları Okuma Sırası
En sık sorulan soruyu bu yazıda cevaplamış da olayım. Aslında Vefa hanımın iki serisi var. Tabi çok sevdiğimiz birkaç kitabına da ilerleyen zamanlarda devam kitapları gelebilir. Bahse Var Mısın ve Leyla Gibi devam kitaplarını çok merak ediyoruz. 
Çocuk da Yapamadım Serisi:
Çocuk Da Yapamadım Kariyer De
Bunu Sen İstedin(bayılırım)
Neyse Ki Çocuk Yaptım
Risk Serisi 
Adını ben uydurdum :)
Beni Buna Zorlama
Bahse Var Mısın? (can yakar)
Bağımsız Kitapları:
Bana Prenses Deme (Nil'i çok kıskanırım)
Lela Gibi (uzun süre aklımda kaldı)
Not: Seni Sevmiyorum
Aşk Kumarı
Aşka Dönüş
***
Vefa Enver pozitif enerjiye inanan, hayata pembe pencereler açan bir isim. Reçete gibi tavsiye: kafan mı attı, kalbin mi kırık, hayat çok mu yordu al bir VE kitap aç sayfayı oku ve rahatla :)
***
Gün içerisinde 14 şubata özel Vefa Enver röportajımız ile yeniden sizlerle olacağım.
AŞKla kalın, sevgiler
Tarih84

2 yorum:

Joey Potter dedi ki...


Sevdiğin şeyleri-kişileri arkadaşlarına önermekte, sevdirmeye çalışmakta tutuk-cimri davranmadığın için sayende 3 kitabını okudum. Teşekkürler :) Sanırım en sevdiğim Not: Seni Sevmiyorum oldu. Yazarın resimlerini gördüm daha evvel ama seninle yan yana görünce bir kez daha ne kadar genç biri olduğunu anladım :)

Adsız dedi ki...

Koyu bir VE severim, blogunuz sayesinde defalarca aşık oluyorum Pembe Kraliçe'ye. Siz ve blogunuz yok mu? Akıllara zarar! Can yakar can! Sevgiyle, neşeyle, mutlulukla ve pembe dolu günlerle kalın. Griler hep uzak olsun sizden! :)