2 Şubat 2014 Pazar

Sevecek Biri: Cesur Satırlarda Bir Gezintiye Var Mısınız?

Okuyan Kızlar Kulübü kitap incelemesi konuğu Addison Moore. 
Aspendos Yayınları'ndan çıkan Sevecek Biri genç yetişkin kategorisinde akıcı, seksi, şaşırtıcı bir kitap. Karakterler yaş itibariyle genç olabilir ama yaşadıkları baya baya yetişkin evcilik oyunu diyebiliriz. Ceo ağabeyleri Grinin Tonları Grey mi desek, Dublin civarında gezinen Braden mi :) Bilemedim doğrusu :)
Someone To Love Serisi:
- Someone To Love - Sevecek Biri (ÇIKTI!!!!)
- Someone Like You - (bekliyoruzzzzz)

Genç Yetişkin (+17) kategorisinde romantik bir komedi. 
Türk kapaklarını daha çok beğendim! Aspendos kapak konusunda son yılların en dikkat çeken yayınevi.
Sevecek Biri - KONU:
Aşka inanmayan iki kişi hayal edebileceklerinin ötesinde mükemmel bir ilişkiyle delicesine aşık olursa ne olur? Tren enkazı. Yirmi yaşındaki Kendall Jordan, ülkenin bir ucundan Garrison Üniversitesine nakil olduğunda, aradığı son şey, tek gecelik bir ilişkidir. Maalesef muhteşem Cruise Elton'ın istediği de tam budur.
Kendall, aşkın uzun sürmeyen bir yanılsama olduğunu fark edeli çok olmuştur ve Cruise da onunla hemfikirdir. Ancak yine de içten içe Cruise'u yalnızca kendisi için isteyince Kendall, 'avcıyı avlamak' için rastgele bir plana kalkışır ve Garrison Üniversitesinin zamparası Cruise'dan, ona kendisinin dişi versiyonu olmasını öğretmesini ister.
Gerçek duygular ortaya çıkmaya başlayınca, başladıkları oyun karmaşık bir hâl alır. Birbirlerinde sevecek birini keşfetmeye başlamalarıyla, Kendall'la Cruise, kendilerini aşk adına bildikleri her şeyi sorgularken bulurlar.

NOT: Bu romantik kitabı kazanacak 2 kişiden biri siz olabilirsiniz. Yarışmamıza katılmak için TIKTIK
Görsek Kaynak sahibesinin yorumuna bir bakalım mı? TIKTIK
KİTABA DAİR İNCELEME NOTLARI:
Yazarın tarzına bayıldım doğrusu. Hem Kendall hem de Cruise tarafından hikaye ilerliyor. Öyle bir kız anlatsın aynı olayı bir de erkeğin gözünden dinleyelim değil. Bir film düşünün bir sahnede erkeğin bakışından ilerlerken kaldığı yerden kızın bakış açısı ile devam etmesi gibi. Kitaplarda açık uçlu sonlara da havada kalan olaylara da tahammülüm yok. Kitap bu yönüyle de çok başarılı. Bağlantılar da iyi.
Bir diğer dikkat çekici şey ise yazarın erkeği erkek gibi resmedebilmesi. Bir ara yazar erkek mi diye kontrol ettim. Onların dünyasındaki argo kullanımları, erkekçe(!) tasvirleri çokça yer alıyor. Kadınların erkekleri görmek istediği gibi değil erkeklerin terliargosefil halleri ne ise o şekilde satırlarda can buluyor. 
Beni rahatsız eden tek şey erkekçe dediğim anlatımda her anın cinsel uzva benzetilmesi. Düşününce haddinden fazla bakir kalmış birisinin dünyasında bu normal herhalde. Tabii kızı kendi kültürel şartlarda değerlendirmekte fayda var :)
İyi bir yorum daha: TIKTIK
Blogdaşıma katılsam da atraksiyonun geç başlaması da doğal, genç yetişkinde sanırım usul bu :) Ergenlikten yeni çıkmış halleri olayları büyütmek üzerine ama baksanız çok da bir olay yok :) Bu kitapta en azından iyi bir aşk, sahiplenme, değer verme, akıcı bir hikaye var. Ben yine diyorum ki türü sevene ilaç olacak nitelikte.
Cesur anlatım, kötü çocuk maskesi taşıyan süt kuzuları, şehvetin devreye girmesi ile yeri göğü inleten satırlar bu kitapta! :) Hazır mısınız?
Sevecek Biri - YORUM:
Kendall, 20 yaşında aşka inancını kaybetmiş bir bakire. Annesinin 6 evliliği, evliliği para akışı olarak görmesi kızı ilişki fikrinden soğutmuş. Bu savruluşta yok olmamak adına kabuğuna çekilmiş. Güzelliğinin farkında olmayan üniversiteye yeni adım atmış ürkek bir ceylan. Ailesinin sözde arkadaşlarının ayarladığı bir yurtta kalacak. Sözde arkadaşın oğlu sözünde durmayınca çılgın bir partinin ortasına düşmüş beş parasız :( Cruise, kalbi kırık üniversiteli seksi serseri(!) Etrafında deli divane olan kızlarla gece turnesine çıkıp skorları sıralayan biri. Bir çarpışma, sonra atışma, yanlış anlaşılma,kelek bir durum veeeeee kızımızın oğlumuza muhtaç halde kalışı:(
Masum kelebek Kendall'ın kurt olma isteği, Çakal Cruise'in melek halleri. Zıtlığın ateşleyen kıvamında birbirini sevecek yüreklerin hikayesi.
Seksiliğin dürüst satırlarda harmanlanışına var mısınız? Adres SEVECEK BİRİ :)
Tarih84

Hiç yorum yok: