19 Şubat 2014 Çarşamba

İlk Defa: Panik Atak Kıvamında Dolu Dizgin Bir Macera

 Pena Yayınları'ndan çıkan İLK DEFA çok severek okuduğum bir kitap oldu. Kitabı araştırdığımda bir seri olduğunu,  serinin de ilk kitabı olduğunu fark ettim. Hem seri mantığında hem de seri mantığından uzak bir kitap. Şöyle ki: her kitap bağımsız olarak okunabiliyor. AMA hangi kitabı alırsanız alın diğer karakterlerin de özeline girmek, onların dünyasında olmak istiyorsunuz. Bliss karakterin en yakın kız arkadaşından tutun da arkadaşın arkadaşı kankalarının dünyalarına kadar bir merak duygusu uyandırıyor. Yazar kimi ve hangi olayı anlatmak istemişse net davranıyor. Olay içinde olay kurup da sizi seri mantığında sürüncemede bırakmıyor. 
Gereksiz ayrıntıların ayıklandığı akıcı bir okuma zevki vadediyor.
 İlkler Asla Unutulmaz ...

Üniversitenin tek bakiresi olarak mezun olmak istemeyen Bliss hızlıca birini bulup bu işi çözmeye karar verir. Mümkün olduğunca çabuk... Tek gecelik bir ilişki... Bliss o kişiyi bulur ancak gerçekten gülünç bir bahaneyle onu yatakta bırakarak kaçar. Ertesi gün sınıfa giren yeni tiyatro öğretmeni ona çok tanıdık geliyordur. Bliss tam sekiz saat önce onu yatakta bırakmıştır... Yalnız... Çıplak...
İlk Defa - YORUM:
Kitabı okumadan önce ahhaaa Bliss tam klişe, baş ağrısı demiştim, yanıldım. Bliss ev arkadaşı,  afroditin fani şubesi  Kelsey'in baskısıyla hayatı es geçmekle suçlanıyor. Üniversiteyi bitirecek yaşta, güzel, seksi ama bakire ee sorun ne? Bir yanda belirsiz bir gelecek bir yanda zengin koca öğütleyicisi annesi kızın durumunu daha da zorlaştırıyor:( Okul, arkadaşları ve kalbi boş bir yaşam nereye kadar gider ki? Kelsey'le çıkılan gecede Bliss içtikçe içiyor, alkolün etkisi ile adam seçip eliyor. Bir türlü karar veremiyor. İçten içe bu iş böyle olmamalı diyor ve peri masalı misali hayallere dalıyor. Çarpışma, atışma, öpüşme derken nihai sona erecekkennnnnnn Bliss'in aklı başına geliyor. Son derece saçma bir sebeple aksanlı, soluk tenli seksi adamı yatakta çıplak bırakıp kaçıyor.
Ertesi gün yataktaki çıplak yakışıklının hocası olduğunu öğreniyor ve olaylar olayları takip ediyor :) Bliss'in okul yaşamı, arkadaşları ile uyumuna bayıldım. Yaşının gençleri denir ya işte tam da öylelerdi. Parti kavramlarından, hastalığa yakalanmalarına kadar! :)
Cade - Bliss arkadaşlığına gıpta  ile baktım, bu arkadaşlığın çatırdama sebeplerine de anlayışla yaklaştım. Cade'in hikayesini delicesine bekliyorum. Garrick zaman zaman fazla anlayışlı ve pasif kaldı neyse ki sonunda toparladı.
Bliss'in HAMLET ile zorlu mücadelesi şahaneydi. Hamlet karakterli karakter :) Bliss'e 1 şans tanıdı ve sonra sınırını çizdi. Sırf bu karakter (!) için bile okunurdu :)
Kelsey ahhh kızım Allah'ın sopasının çarpacağı anı dört gözle bekliyorum. Sen o kadar kalp kır, erkekleri mendil gibi harca senin de aşık olacağın zaman gelecek ! :)
Kitabı okurken çokça güldüğüm anlar oldu, starbucks kafede olmak, o parçayı dinlemek HAMLET ile zaman geçirmek istedim :) Serinin diğer kitaplarını delicesine merak ediyorum. 
Güzel bir okuma süreci yaşadım. Haydi PENA devamını bekliyoruz!
Şiddetle tavsiye!
Tarih84

2 yorum:

OZAY dedi ki...

Handancıgım canım bıraktın gittin buraları ama güzel şeyler yaptığını goruyor ve seviniyorum.Kitabı o kadar güzel anlatmışın mı hemen bende merak uyandırdı.Seri kitaplar birbiriyle bağımlı olunca ki genellıkle oyle oluyorlar .Hepsıne aynı anda alıp okumak ıstıyorum ama ya devamı gelmemişse buralara ...Ama bağımlı degıl diyorsun..Hade bakalım elımdekı bıtınce ne okuycam dıye duşunmeycem demek kı.Çok optum canım seni

pamuk şekeri dedi ki...

Merhaba
Bundan böyle bu güzel bloğun takipçisiyim. Ben de bloğuma beklerim.
Görüşmek üzere…