2 Ocak 2014 Perşembe

Taksim KORE Restorant: Nefisssss Bir Deneyim - Kimçi Güveci (Kimchi Jjigae)

Güney Kore severlerin hayalidir Kore yemekleri. Ramen, kimchi, kimbab ve daha nicesi.Yaşadığı şehirde Kore restoranı olsa, hemen gitse yese bir mutlu olsa dimiii :) İzmir'de Asya mutfağı lezzet seçenekleri çok olsa da direk Kore mutfağı malesef yok. Yıllar önce netten eksik bilgi ile düşmüştük yollara Kore mutfağı aramaya hey gidi günler heyyy çocukluk :)
İstanbul ziyaretlerimde Sultan Ahmet civarında Kore Restoranlarına giderdim. Ortamın hatırına ramen aşkına geçiştirilen tatlardı işte. Çok sevdiğim canımm arkadaşım Nefertiti ve sevgili ablası Dark Angel ile Taksim'de buluştuk.
Yemek seçeneklerimiz arkadaşlarıma ait. Bana bu enfes acılı tatları denemek kaldı :)
Bol sarımsaklı acılı ana yemek günün en soğuk saatlerinde içimizi ısttı. Hatta mekandan çıktığımızda içimiz öyle yanıyordu ki atkı bile takmadık :)
Ben çok sevdim bir kez daha gitmeyi düşünüyorum hatta :)
Kimbap: tek kelimeyle HARİKA! Özellikle yosundaki koku çok az, iyice yıkanmış belli. Baskın deniz kokusu olmadan tazecik kimbap yemek bir ayrıcalık. Şiddetle tavsiye!
Tarih84

3 yorum:

Dilber Dilek dedi ki...

Hiçbirinin tadını bilmesem de hepsinden istedi canım. :( Ve bilin bakalım sorun ne? Burada da Kore yemekleri yapan bir mekan yok. :S :D

Miss_Nefertiti dedi ki...

Mutlaka mutlaka tekrarlamalıyız ^^ En kısa zamanda hatta. Mümkünse bu hafta :D :D

j.d. dedi ki...

Ah yapma..Kore'den döndükten sonra o kadar süre damağım alışmış yemeklerine canım çekiyor zaten :(