2 Ocak 2014 Perşembe

Komşuluk Tarihte Kaldı Diyenlere İnat

İnsanın komşusu canı gibidir. Büyük şehirlerde malesef komşuluk ilişkisi bitti. İstanbul'da bana 5 dk uzaklıkta harika insanlarla birlikteyim. Çıkar gütmeyen, sade, dolu dolu, insana baskı yapmayan özel kişiler. Zor anlarımda beni anlayan, sesimin titremesinden gel hadi çay içelim diyip ben nedir ne değildir bahsedene kadar tek kelam imada bulunmayan kişiler. Az bulunan öz kişiler. Arkadaşlığımız yeni değil aslında İzmirli iki blogdaş bir domates yazısı ile TIKTIK aynı semtte oturduğunu öğrenir :)  İzmir'de bir türlü buluşamayan biz kadere bakın ki yolumuz İstanbul'da kesişir :) Arkadaşımın evinin önüne gidip domates tezgahını fotoğraflamak, yazımı bloğa girmek, arkadaşımın onca yoğunluğuna rağmen o gün benim bloğa bakası gelmesi işte tesadüf mü kader mi düşünmek gerek.
Onlarla olmak keyif, her sohbet ayrı bir dünyaya açılan kapı gibi. Seviyorum sizi :)
Tarih84

1 yorum:

Kaan Arer dedi ki...

Bilmukabele efenim ne demek.. Açıkçası bulaşık yıkayan, yemek yapan, evimizi rahat rahat evi benimseyen misafire can kurban diyorum...

Pudra Tozum o kadar şen yürek bir insan ki evimize de var olan neşemize de ferahlık verdin..

Bu arada önceden bizim bıraktığımız bulaşığı yıkayacak kadar hamarat bir insandır kendisi, nasıl teşekkür edeyim ben şimdi sana..

Ayrıca bize nasıl feyiz verdiğini bilemezsin.. Sürekli yazan ve okuyan insanlar olduk sayende, senden daha hayırlı komşu mu olur?