2 Ocak 2014 Perşembe

Kitchenette - Aqua Florya: Mekan HARİKA Tat ÇİĞ!

Yeni bir yılda ilk mekan yazım bir olumsuzluk üzerine olsun istemezdim :( İzmir'de sık sık şubelerine uğradığım, kalitesine güvendiğim şık bir mekan Kıtchenette üzerine olumsuz söz etmek üzücü:(
İstanbul'dayım, İzmirli bir arkadaşımla sakin bir gün geçirmek istedik. Sohbet edelim, iyi bir manzara eşliğinde kaliteli tatların yolculuğuna çıkalım dedik. İstanbul koskoca bir derya, bilinmezliklerle örülü. Biz de bilinmezliğin içinde en bilinen, güvenilen mekan olarak Kıtchenette seçtik. Aqua Florya'ya gittik.
Mekan manzarası nefis, hizmet kalitesi, servis sorunsuz. Fiyatlarda bir fark yok. Menüler çeşitli. İyi hoş da tatlar fiyasko:(  Basit bir tarif GÖZLEME bildiğiniz çiğ geldi. Ben patatesli, arkadaşım da otlu aldı. İkimiz de yarısını zor bitirdik, içi o kadar çiğ ki midemiz ağrıdı. Çaya sarıldık. Burası İstanbul, mekan şıklığı menü standart ama tat değişken olabilir denildi. Ben şoklardayım. Hala isim yapmış, kalite standartını korumak için yüz binlerce dolar harcayan firmaların özellikle basit seçeneklerinde daha başarılı olmasını beklerdim.
Aklımda kalan iki şeyden birisi görsel sunum güzelliği,
diğeri de yanında sunulan nefis salata.
En bilinen bilinmeyenin deşifre edildiği bir yazı sizlerleydi. Bir daha bir mekana giderken yalnzı kalitesine değil şubeler arası tat farkına da bakacağım. İstanbul'da şartlar ince detaylı araştırmayı gerektiriyor malesef.
Tarih84

2 yorum:

Miskokulu Lezzetler dedi ki...

Maalesef Forum İzmir deki de kalitesini bozdu üstelik fiyatlarıda o kalitesiz yemeklere göre çok fazla ...

tarih84 dedi ki...

Miskokulu Lezzetler : üzücü marka kolay olunmuyor ama ben bir daha özel bir durum olmadıkça gitmem. Tüketici olarak seçenek çok nasılsa.