10 Ocak 2014 Cuma

Gelinin Kolyesi - Kat Martin: Nefissss

Uzun süredir bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Kitabın tanıtım yazısını okuduğum ilk an ahhaaa tamamdır bu kitap iyidir demiştim. Ne yazık değil mi? Tonla kitap çıkıyor ve içlerinden çok azı eli yüzü düzgün okunur oluyor. Hem okunur, hem sevilir hem de delicesine benimsenir mi - çok zor! İşte aradığım, ahh şöyle olsa  bir de böyle olsa dediğim ne varsa kitap bana bunu sundu. 
Kocaman bir alkışşşşşş 
Kim seçti, kim alalım dedi ise çok teşekkür ederim.
 Yürü be Nemesis diyesim geliyor o derece adapte oldum kitaba :)
 Bir süredir turlardan yorulan OKK ekibi ne yapsak dedik. Haydi bir güzel kitap seçelim, okuyup keyiflenelim. Nedir ne değildir araştırıp sayfamızdan anlatalım TIKTIK , takipçilerimiz de bilsin beğenirse (ki biz seçtiğimizde %90 beğenilir) alıp okusun. Keyfe keyf katalım istedik. Historical özlemi içinde bu yılın en taze seçimi Nemesis Yayınları'ndan Gelinin Kolyesi'nde karar kıldık.
 Kat Martin - GELİNİN KOLYESİ

Tory, kız kardeşi Claire'i, şehvet düşkünü üvey babalarının kötü planlarından kurtarabilecek tek kişidir. Çünkü annelerini kaybetmişlerdir. Kız kardeşiyle birlikte kaçmaya karar verirler. İhtiyaç duyacakları parayı sağlamak için, baron üvey babalarının aile yadigarı kolyesini çalar ve satarlar. 
Kolyeden gelen para onlara kısa bir süre için yeterli olur ancak sonrasında, soylu olmalarına rağmen asıl kimliklerini gizleyerek bir malikanede hizmetçi olarak çalışmaya başlarlar. Hizmetine girdikleri Kont Cord, bu iki genç kızın gerçek kimliklerini bilmemektedir. Kötü kalpli üvey baba, kolyesini çalan üvey kızlarını bulmak için harekete geçtiğindeyse, hem Kont Cord hem de kız kardeşler için gerçek bir yüzleşme yaşanacaktır.

 Kolye Serisi - Kat Martin
The Bride's Necklace - Gelinin Kolyesi (2014 0cak) #1
The Devil's Necklace #2
The Handmaiden's Necklace #3
 Gelinin Kolyesi - YORUM
Tory güzeller güzeli, peri kızı gibi asil kız kardeşi Claire'i  pislik, adi üvey babasından korumak zorundadır. Bu hayatta üvey babası dışında bir akrabası kalmamış, her an tetikte yaşamaktadır. Önce babasının ölümü ardından annesinin para avcısı üvey babasıyla evliliği, annesinin ani ölümü derken çaresizliğe sürüklenmiştir. Üvey babasının Claire'e dair emelleri için harekete geçtiği gece maceralarla örülü geleceğin de ilk günü olacaktır. Tory üvey babasını yaralar ve kız kardeşini kaptığı gibi Londra'ya kaçar. Kaçış planı için çaldıkları aile yadigarı kolyeyi çok ucuza satmış, beş parasız kalmışlardır. Her ne kadar iyi bir eğitim almış olsa da Tory mürebbiye olarak iş bulamaz. Çaresiz, parasız, aç, üstü başı yırtık bir halde Cord'un malikanesinin önünde yığılır kalır. Cord ise bu iki aciz kıza kucak açar. Tory'e kahyalık görevi verir, asıl hedef güzel Claire ile güzel sıcak gecelerdir. Zamanla kardeşinin güzelliğinin gölgesinde kalmış Tory'i fark edişi,  atışmalar, zeki hamleler derken bu ikili aşka yelken açar. Ama ne açılış :) Her şey bu kadar mı? Tabi kiii hayırrrrrr!
Asıl olay örgüsü Tory & Cord birlikteliğinden sonra başlar. Diğer karakterlerin de olaya girişi, macera dolu olayların yaşanması bizi bizden alır. İlk defa bir seriye '' seri gibi seri'' dedim. Bu nasıl mı oluyor? Diğer karakterler Ethan, Rafael, Graice başlı başına tanıtıldı. Onların karakteri, değer yargıları, kuracağı cümlelere kadar bilinçlendik. Yan karakterin de yan karakter yardımcıları vardı ve inanın bir iki sayfa ile onlar hakkında bile fikir sahibi olduk. Bu seride kimse bir isimden ibaret değil adeta kanlı canlı ve bize kitap boyunca eşlik ediyor. Bu kadar karakterleri tanıyıp da diğer kitaplarda ne okuyacağız demeyin, yazar harika deli gibi merak ediyorum nasıl bir kurgu ile karşımıza çıkacak diye :)
Aşk - Entirika- Gerilim- Polisiye- Sosyete- Dedikodu- Şehvet ve dahası bu seride!
Açıkçası bu kadarrrrr cümke kurdum bakıyorum da kitap hakkında %5 bile bilgi vermedim. O derece dolu dolu ki GİDİN HEMEN ALIN veeee OKUYUN diyorum. Bu denli övdüğüm de azdır hani!
Seri devamı derken ikinci kitabı çok çok merak ediyorum. Ethan'ın yaralı, hayattan kopuk hali ile Graice'nin düşler içindeki yalnızlığı. Müthiş bir uyum bizi bekliyor. Orijinal adı Şeytanın kolyesi, diğer ülkelerdeki adı Kaptanın gelini bakalım bizdeki adı ne olacak?
Ve şu kapağa bakın nefissss Nemesis kapakları da iyi bakalım bizde seri devamında kapak seçimi nasıl olacak? Anlayacağınız o kadar çpok merak edilesi şey var ki Allahhh Allah diyorum :)
En merak ettiğim karakter ise Rafael! Onun kalbi yaralı, bir yanı eksik. Aldatılmış muhteşem bir adam, unutulmaz kadın. Cevaplarını arayışı çok merak ediyorum. Orijinal ismi de çok iyi cuk olmuş bakalım bizdeki ismi ne olacak?
Nemesis Kitap'a teşekkür ederim. Uzun süredir bir kitaptan bu kadar keyif alamamıştım. Hele historical ise çok zordu, ilaç gibi geldi. Seri devamında çok bekletmemenizi rica ediyorum.


Hiç yorum yok: