13 Şubat 2013 Çarşamba

Dr. Oetker 14 Şubat Etkinliği: Havada AŞK Kokusu Var!

Dr. Oetker'in sihirli mutfağına davetliydik. Buram buram AŞK kokan bir pasta ve sebzenin cevizle aşka geldiği muffin yapmak için kolları sıvadık. İzmir - Torbalı'daki Dr. Oetker atölye/mutfağında bizleri harika bir ekip karşıladı.
Güne nefis lezzetlerle merhaba dedik. Wolke serisinin kekleri ve poğaça eşliğinde çeşitli çay ve kahve bizlere ikram edildi. Biraz soluklandık bolca sohbet ettik. Güler yüzlü Dr. Oetker çalışanları da bizlere harika bir gün başlangıcı yaşattı:) Wolke serisinin Vanilyası favorimdir. Vanilya kokusunu buram buram içime çektim ohhh misssss:)
Sıra AŞK Aşk aşk diye bağıran pasta yapımına geçti. Biz daha gelmeden tüm malzemeler hazırdı.
İşte bahsi geçen EROS pastamız:)
Masa başındaki yerimize geçtik ve şefler eşlkiğinde an be an tarifi uyguladık. Aynı anda malzemeleri koyduk aynı anda çırpıcıları çalıştırıp aynı anda kapattık. Biz daha ne olduğunu anlamadan Dr. Oetker yardım melekleri kaplarımızı temizledi çırpıcılarımızı temizledi böyle iş yapmak harikaydı. 
Keklerimizi pişmiş bizleri beklerken kek kesmenin püs noktalarını dinledik. Ara kata dilediğimiz meyvelerle süsledik. Krema sürme teknikleri ve spatula kullanımının inceliklerini öğrendik.
                         
Pastalarımız bitmişti dinlenmeye çekildik derken Dr. Oetker'in yeni pizza çeşidi bizlere ikram edildi. İnanılmaz doyurucuydu. Mutfakta muffin malzemelerini gördüğümüz için pizza üzerindeki domatesi sonradan eklediklerini düşündük. Kendi aramızda konuşuyorduk ah ne kadar taze, domates ne kadar iyi tat katmış sonradan eklediler herhalde. Aaa katkı maddesi tadı almıyorum genelde hazır pizzalar donuk tadı olur ... sayıyoruz eleştiriyoruz ve her dilimi afiyetle götürüyoruz:)) Sonra sorduk domatesler sonrdan mı eklendi cevap: Hayır pizza orijinalinde var, biz ürünleri taze kullanırız. Siz de marketlerden alıp pişirdiğinizde bugün burada ne yediyseniz aynı tadı evlerinizde alacaksınız. Resmen şok. O gün her birimiz bunu mutlaka buzluğa koyacağız nefisssss diyerek günün diğer yarısı için mutfağa döndük.

Bu pizza şiddetle tavsiye ötesi yok.
Muffin için capcanlı sebzeleri incelemeye başladık.
Immmm sebze-ceviz-peynir-yeşillik ımm sonuç kesinlikle tatmaya değer dedik.
Gün sonunda pişirdiğimiz muffinler, pasta paketlenerek evlerimize götürülmek üzere bizlere verildi. Yetmedi bonkör firma o gün kullandığımız ve daha denemediğimiz ne kadar malzeme varsa paketleyip bizlere ayrıca hediye etti. Çok güzel bir gündü çok etkilendim.
Dr. Oetker etkinliğindeki muffin ve pasta tariflerini de sizlerle paylaşmak isterim. 
Blogdaşlarım o günü unutulmaz kılıp sizlere de iyi birer tarifi not etmenizi sağlamak için bloglarında ayrıca yayınladı işte o linkler:
Eros Aşk Pastası: (Egeden Tarifler)TIKTIK
Sebzeli Cevizli Muffin: (Pembe Kekik) TIKTIK
Görsel fotoğrafların bazıları o güne eşlik eden blogdaşlarıma ait.
Pembe Kekik: TIKTIK
Çocuklarla Mutfakta: TIKTIK
Dilodan Tarifler: TIKTIK
Dr. Oetker ailesine bu güzel günü bizlere yaşattıkları için çok teşekkür ederim.
Tarih84