5 Aralık 2013 Perşembe

ŞAZELİ A aaa O Da NE? - Üsküdar

Bu gece mekan tanıtımları yapayım istedim. Şimdiki durağımız muhafazakar kesimin yeni mekanı Üsküdar taraflarında, eşsiz bir manzaraya sahip bir yer ŞAZELİ. İstanbul gezgini, mekan keşfedici sevgili arkadaşım Seyhan sayesinde haberdar olduğum bir mekan.
 Bir de Seyhan'ın gözünden Şazeli TIKTIK
Yeşillikler arasında, deniz manzaralı, ekonomik, nezih bir mekan.
Mekanı daha iyi incelemek isterim mi dediniz buyurun o halde: tıklayınız
Yaz aylarında bahçe nefis olacaktır. Çaya kahveye doyulmaz. 
Yine meşhurrr ŞAZELİ burger de denedim. Baharatı eti iyiydi.
Nargile seçenekleri de var ama ben kullanmadığım için dikkat çekici işlemeli seçeneklere bakmadım bile.
Muhafazakar kesim pek sevmiş, millet birbirini tavlamaya gidermiş. MİŞ diyorum çünkü şahit olmadım. Ergen tesettürlü, fazla havalı, tek derdi eşarbının nasıl havalı duracağı derdinde tipler yok değil. Unutulmaz wc muhabbeti bana yetti. 
Her kesimin zevk alacağı bir mekan bana göre. Sevdim.
ŞAZELİ de nesi mi dediniz. Ahh bunu dese dese İstanbul dışındaki bir kişi der. Malum İstanbul mekan isimleri semt isimleri gibi enteresan. Rivayetlere göre Şazeli tarikatına mensup, falanca meşhurrr muhafazakar parti milletvekili mekan arazisine göz koyar. Arazi çöplüğe terk iken kişi alır, temizletir nefis bir hale sokar. Fısıltılar  çoğalır, insanlar millet vekili ve cemaat kelimelerini bir arada duyunca soluğu burada alır. Mekan o kadar ferahtır ki kulaktan kulağa dolanır. Alakası olan olmayan gelir keyfe keyf katar ayrılır. Mekan dışındaki son derece lüks araçlar ve tesettür sayısı rivayetleri doğrular.
Yine deeeee ben mekanı sevdim. Tavsiyemdir efendim.
Tarih84

2 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ya ben burunlarının dibinde nasıl duymadım o muhabbeti :) Kendimle çok meşguldüm sanırım :) Seyhan şehir rehberi,yaşam gurusu bir nevi. Sayesinde saklı kalmış hoş mekanlar öğreniyoruz.

Syhn dedi ki...

ne güzeldi o gün.
ya off :(

bu arada o rivayet öyle miymiş ya inan haberim yoktu.
ama dediğin gibi yanlış gibi gelmiyor kulağa ;)