30 Aralık 2013 Pazartesi

Sallama (POŞET) Çay Dünyası: Nefisssss Yenilikler

 Lipton ve Doğadan dünyasından merhabalar efendimmmm :) Çok reklamvari bir giriş oldu farkındayım:) Hiç alakası yok aslında. Çok çok sevdiğim blog dostlarımla komşu olduk. Sık sık görüşüyor yeni tatlar deniyoruz. Bu sefer de ben onların çay keyfine dahil oldum :) Beyaz çay, yeşil çay, meyveli çay, bitki çayları, meyve ve bitki karışımları, form çayları ayyy offf yoruldum. En iyisi en sevdiklerimden birkaç seçeneği sizlerle paylaşabilirim. Bu da bir sallama çayı sallamayanların sallamasına dair bir yazı olsun :)
Blog dostlarımı merak mı ettiniz o halde buyurun efendim:
Kaan Arer - Bigayingünlüğü TIKTIK
Melankolik Bir Gay TIKTIK
Beyaz Çay seçenekleri: portakal çiçeği ve kızılcık.
 Klasik bitki çaylarımız: nane-ıhlamur-adaçayı-kuşburnu-papatya.
Elma ve yaban mersinli çaylarımız.
 Form Seçenekleri: açaili ve kiraz saplı.
 Bu da meyve ve bitki karışımları: zencefil&limon, elmalı ıhlamur, rezene çayı.
Bu dünyada seçenek çok doğrusu. Lipton bu konuda ciddi çalışıyor. Her seçenek güzel mi tabi ki değil! Orijinal mi eeeee kesinlikle:) Deneyimlemek güzel doğrusu. Ağız tadınız eksik olmasın efendimmmm :)
Tarih84

4 yorum:

Dilek Türk dedi ki...

Ofis insanı olarak poşet çaylarla sıkı bir bağımız oluştu tabi :) bu aralar en çok böğürtlen çayı, yabanmersini çayı ve bergamot aromalı yeşil çayı seviyorum. Bergamot'u siyah çayda severim de yeşil çaylı halini yanlışlıkla aldım :):) Ama tavsiye ederim :)

Syhn dedi ki...

yalnız üşengeç biri olarak sallama caylar benim için kurtarıcıdır.
en çok elma ve büyülü bohçayı seviyorum.
limonlu yeşil çay da olabilir.
beyaz çayı da merak ettim.
keşke böyle deneme ürünler satılsa değil mi. her çay çeşidinden bir ya da ikişer tanelik paketler. ordan ne sevdiğimize karar verip sonra tam paketini alsak. bazen denemek için koca bi paket almak istemiyor insan.
ben mesela beyaz çeyı hep merak ediyorum ama...
kaana selamlar :)))

Kaan Arer dedi ki...

Pudra Tozu hakkında bir sır vereyim size gerçekten çay tiryakisi... Ben bir içiyorsam inanın o üç içiyor.. İnanıyorum ki güzelliğini çaya borçlu.. Yani çayın bir yararı da daha güzel görünmenizi sağlaması sanırım :)

Seyhan Hanım teşekkür ederim, selamınızı direkt almış oldum.. Size ve ailenize sağlık dolu ve adaletli bir yıl dilerim, iyi seneler ;)

tarih84 dedi ki...

Dilek Türk: yeşil çaya alışmadım çok isterdim içebilmeyi sağlıklı sonuçta.

Syhn: haklısın da damlar çakal denesen inan birçoğunu almazsın :)

Kaan Arer: ayyy yerim seni