21 Aralık 2013 Cumartesi

OKK 22. Blog Tur: Ateşböceği Yolu: Sevgi ve Sadakat üzerine Unutulmaz Bir Roman

OKK 21. Blog Turunun 4. gününde Ateşböceği Serinin ilk kitabı Ateşböceği Yolu yorumları ile karşınızdayız. 2 şanslı kişi bizden bu harika seriyi kazanacak, unutmadan katılın derim.
Çekiliş için TIKTIK
***
Sevgi ve Sadakat Üzerine unutulmaz bir roman. Kristin Hannah yüreklere dokunmayı bilen usta bir yazar. Milyonları tek ses yapmak kolay değil. Pegasus Yayınları'ndan çıkan Ateşböceği serisinin ilk kitabı. Bağımsız da okunabilir. Hayran baskısı sonucu Ateşböceği Şarkısı'nı yazarak yazar arda kalan hayatların derin hikayesini de bizlerle buluşturdu. Etkilenmemek imkansız.
Ateşböceği Yolu - Kristin Hannah YORUM
Kitap günümüzde acı bir gerçekle açılış yapıyor. Karakterlerimizden birisi hasta. 30 yıllık et tırnak olmuş bir dostluk ne olduysa son 1 yılda kopmuş. Kim hasta ne oldu derken kendimizi 30 yıl öncesinde buluyoruz. Tully ve Kate'in ''TullyileKate'' olma hikayesine tanık oluyoruz.  
Tully annanesi tarafından büyütülmüş, sterilize bir hayatın isyankarı. Güvenli bir ortamın mutluluklarla örülü üyesi Kate ise yalnızlığın kuytusunda saklı. Sosyal ama mutsuz Tully ile asosyal iyi kız Kate'in arkadaşlık yolu Ateşböceği. 
Birbirlerini tamamlayan bu iki kız ayrılmaz bir parça. Tully'nin hırsları, Kate'in dostluk adına verdiği ödünler ile gözlerimizin önünde büyüyorlar. 
''Tully kıpkırmızı bir ipekti, Kate ise bej bir koton.''
Onların farklılıkları çok bariz, dostluk bağları ise anlaşılamayacak kadar karışık. 
İki çocuğun iki yetişkin kadın olma hikayesinde kaybolmaya hazır mısınız?
Yıllarca hatırlanacak bir hikaye sizlerle. 
ALINTILAR:
Ama her şey çok çabuk değişiyordu. Artık bunu anlamıştı. Bir at bir gecede yaşlanıp sakatlanabilirdi. Bir arkadaş da aynı hızda bir yabancıya dönüşebilirdi.
***
Bazen hayat kıçına tekmeyi basar, hepsi bu. İstediğini her zaman alamazsın.
Televizyon kitlelerin afyonudur.
***
Tully olmayınca, Kate'in hayatı şeklini kaybetmişti ve tıpkı fazla yıkanmış bir kazak gibi ne kadar düzeltilip katlanırsa katlansın düzelmiyordu.
***
Arkadaşlarımızın yorumlarını okumak için :
Ateşböceği Yolu Yorum

Hiç yorum yok: