31 Aralık 2013 Salı

Ejderin Tutkusu: Satırlar Yakar Aman Dikkat - Ejder Serisi

Yılın son kitap yorumu ile sizlerleyim. 2013 bana fantastik bir seriyi de sevebileceğimi öğretti. Hem de hiç hoşlanmadığım ateşlerin efendisi (bu aralar şehvetin diyorum) ejdergilleri!
Ejder serisinin bağımlısı oldum.
Ejderin Aşkı #1 TIKTIK
Ejderin Arzusu #2 TIKTIK
Ejderin Tutkusu#3 ile seriye devam etmekteyiz. 
Seriye başladığımdan beri Gwenvael'i nasıl bir aşk bekleyecek, kim bu çılgın serseriye diz çöktürecek merak ediyordum. Dagmar bir fani yeri göğü inleten canavar diye bilinen bastı bacak bir kız. Yok artıkkkkk :) Bu kitap nasıl gidecek dedim. Kitap incelmesine geçmeden tanıtıma bir bakalım. 
(Kapakların ateşi zor anlar yaşatmakta :) Yolculuk esnasında eşlik eden kitabımı yeri geldi peçete ile kamufle ettim doğrusu.)
Ejderin Tutkusu
Hayatımı, kanatlarımı ve üstün güzelliğimi tehlikeye atarak, yalnızca sevdiklerim uğruna, bu acımasız Kuzey Elleri'ne girdim. Ama kıymetimi bildiler mi? Hayır. 'Yakışıklı Gwenvael, en iyimiz sensin, tüm ejderhaların en güzelisin' dediler mi? Hayır! Ailem asırlardan beri, doğuştan gelen ihtişamım ve alçak gönüllülüğümü bir türlü kabullenemedi. Fakat ben onlar için, tabii bir de cesur ve gözü pek olduğum için, bu toprakların en kötü kabuslarına göğüs gereceğim. 

Bu yüzden şu anda bir anlaşma yapmak üzere Kuzeylilerin Canavar dedikleri kişiyi bekliyorum. Bu kişi o kadar korkulan bir yaratıktır ki, en büyük savaşçılar bile adını fısıldayarak söyler. Ama ben, Dayanılmaz ve Cesur Gwenvael, karşımdaki bu korkunç kadını… ne? Ahh… Şey, Canavar denen yaratık, yani Dagmar Reinholdt… bir kadın mı yani? 
(Ateşli satırlar ve sahlep kışa meydan okuyor)
Ejderin Tutkusu - YORUM:
Gwenvael ejder kardeşlerin en esprilisi. Yakışıklı, çapkın, her adımda bir bekleyen kadını olan birisi. Dünya yıkılsa umuru olmaz. Annesinin tahtı için savaşır ama taht savaşı uğruna ölmez. Bencillik gibi görülse de aslen ilkeli bir ejder. Seriyi ilgiyle takip eden birkaç blogger arkadaşımdan olumsuz yorum işittim. Yazarın böyle merak uyandırıcı bir karakter yaratıp, okuyucularda yüksek bir beklentiye sebep olup da nasıl bu derece sıradan bir ejder hikayesi anlatır inanamıyorum dediler. Ben bu yorumlara pek katılmıyorum. Tabi ben de yüksek düzeyde kahkaha, kesintisiz bir kendini beğenmişlik bekledim. Ama burada sevgili ejderimizin ilkeli olgun hallerine de şahit oldum. Bastı bacak bir fani ejderin daha insani, anlaşılmayı bekleyen yönlerini ortaya çıkardı gibi geldi. Bastı bacak, yere bakan yürek yakan Dagmar Tanrı'nın sevgili kulu okurken pesss ballı kız dediğim çok an oldu. Enteresandı :)
Hikayemiz ejderin ailesi adına bir görev üstlenmesi, bu uğurda Tanrılar, bencil kararlar, Kuzey diyarı ve yeni türlerin harmanlandığı enteresan bir olay örgüsünün anlatımı şeklinde ilerliyor. Bir tampon görevi üstlenmiş. İlk iki kitabın özeti sonraki kitapların tür hazırlayıcısı niteliğinde.

Olmazsa olmaz seksi kaslar, kahkahalara boğduran diyaloglar, kaçma kovalama hatta uçma zıplama atlama her ne arasanız var.
Keita karakterinden bir bomba hikaye bekliyordum bir sonraki kitap için müthiş bir adım oldu, okuyanlar bence anladı:) Çok heyecanlı!
Ejder Tanrısının maksadını hala çözemedim. Yeraltı cüce ırkı, tünel gezginlerinin de amacını anlamadım. Kitapta çelişkide kaldığım kurgular oldu bir sonraki kitapta taşlar yerine oturacaktır elbet.
Bu seriyi gerçekten de çok sevdim. Merakla diğer kitabı bekliyorum.
Tarih84

3 yorum:

burçin dedi ki...

kitapların üçünüde okudum 3. kitabın sonunda son yazıyordu ama sen devamını bekliyorum demişsin. devamı gelicek mi? sonunu açık bırakmışlar bazı şeylerin hatta çoğunun ama hayal gücümüze emanet ettiklerini düşünmüştüm. devamı çıkarsa çok sevinirim doğrusu :) harika bir seri :)

tarih84 dedi ki...

Burçin: tabi ki çıkacak 5 kitaplık bir seridir. Ephesus yayınlarını takipte kalınız.

Adsız dedi ki...

çok teşekkürler.umarım uzun sürmez :)