14 Aralık 2013 Cumartesi

3 çay bardağı su 3 dakka makarnekssssss dediler aldık

 Reklamların gücü adınaaaaaaaa 
Bu denemelik ürünümüzün adı MAKARNEKS ne anlama geldiğini bilmiyorum. Tarife göre 3 bardak su tencereye koyup kaynattım. Sonra toz sos ile birlikte erişteleri attım. 3 dk pişirdim. Yaniiii toplamda 10 dk sayın siz!  Tencere ısınmış olacak, su kaynayacak falan filan.
 Benim makarneks baya sulu oldu. Düşündüm acaba benim çay bardağı mı büyük geldi. Ayda - paşabahçe bardak kullanıyoruz. Siz de bu tarz ürünler kullanıyorsanız suyu yarıya indirin. Neyse pişti, kaseye aldım üzerine de turşu doğradım. Uzak doğu mutfak alışkanlığı turşusuz olmaz. Kimçhim vardı da eklemedim mi aaaaa :)
Yedim, nasıldı ımmm normal. Yani pek bir şey beklemedim doğrusu. Erişte çok inceydi, Selva makarnanın 3dk çeşitleri gibi bir teknikle açılmış belli. Sos deseniz bildiğiniz hazır çorba. Eeee ne kaldı geriye işte enteresan 1TLlik bir ürün. Başım göğe ermedi ama olsun içim ısındı. Bir daha alır mıyım, hayır. Tavsiye eder miyim? Evet, neden olmasın ki bir kere denemeli. Pratik bir seçenek sonuçta.
Tarih84

3 yorum:

Pınar Şentürk dedi ki...

İki ürünü de denedim sanırım bir daha eve sokmam :D Domates çorbası yine kurtarır da peynirli olan berbat. Sulu sulu peynir. Ramenle mutluyum :D

dnz dedi ki...

İlk gördüğümde aklıma sen geldin dedim kesin Pudra Tozu bunu denemiştir :) bende peynirlisini çok beğendim.Eski klasik çay bardaklarıyla ölçü tam oluyor bu arada benim ki fazla sulu olmamıştı.

tarih84 dedi ki...

Pınar Şentürk: ben de ramen seviyorum.

dnz: ben de öyle düşünüyorum eski bardaklarla ölçmeli