24 Kasım 2013 Pazar

OKK 21. Blog Tur: Saplantı: Bu Dünyaya En Az 100.000 HUNTER Daha İstiyorum (YORUM)


Okuyan Kızlar Kulübü 21. Blog Turunun son günü YORUM
 
Dex Yayınları'ndan çıkan, fenomenleşen LUX serisi yazarı J.L. Armentrout bu sefer yetişkinlere göz kırptı. Dex Plus'ın yeni cicisi Karanlığın Oğlu HUNTER! Lux serinin yan hikayesi olan Saplantı bağımsız da okunuyor. Benim gibi Lux serisine başlamamış birisi hem de fantastik dünyadan uzak bir okur bu kadar deli divane oldu ise var bir şey! :) Yazar bu kitabında bir değişiklik de yapmış. Anlatım harika! Kitap dünyasında ciddi bir hamle. Bir kızın, bir erkeğin gözünden anlatımlar baymışken ilaç gibi geldi.
Yazar hikayeyi anlatırken hiçbir olayı havada bırakmıyor. Serena ve Hunter arasında geçişlerle hikayeyi dinliyoruz. Bir olay yaşadım bak ben böyle düşündüm 50 sayfa geçti bir de o şöyle düşündü değil! Bir bakıyoruz Hunter bir tartışma içine giriyor olay tam çözülüyor sözü Serena devralıyor, devamında onun gözünden ilerliyor. Sanki onlara bu yolculukta eşlik ediyor gibi hissediyoruz. Okumaktan öte yaşıyoruz.
Tura başlamadan önce çok kararsız kaldım. Her ne kadar bağımsız bir anlatım da olsa yazar LUX serisi ile akıllarda yer etmişti. Lux okumadan bu kitaba yorum yaparsam, bilgi eksikliği yaşar mıyım? Seri bağımlılarına haksızlık olur mu diye çelişkiye düştüm. Kitap bitti arkadaşlarıma Luxenler-Arumlar hakkında neler öğrendim anlattım. Resmen sınava girdim veeeee başarılı oldum :) Bunları neden mi anlattım? Her iki dünya dışı varlığı merak ediyor önce Saplantı'dan başlayayım sararsa Lux serisine devam ederim diyorsanız hiç durmayın. Gayet anlaşılır, fazla ateşli, akıcı bir kitap!
Mel yaşamayı seven, çılgın, dost canlısı bir kızdır. En yakın arkadaşı Serena ise erken yaşta ailesini kaybetmiş. Ayakta kalmaya çalışırken çılgınlıklardan uzak, normal bir hayat yaşamıştır. Serena'nın tek çılgınlığı deli dolu arkadaşı Mel'e ayak uydurduğu zamanlardır. Mel, Serena'nın bu hayattaki tek dostudur. Bir gece Mel bir hovardalığını arkadaşına anlatır. Aklını kaçırmış gibi bir hali vardır. Erkek güzeli , güçlü bir adamın oğlu seksi Phillip insan olamayacak şeyler yaparken Mel tarafından görülmüştür. 
''Serena sana söylüyorum Phillip insan değil! Ahh Mel erkekler zaten insan değil!''
Doğru söze ne denir ki :)))
Philip aslında ışığın şımarık oğulları, Hunter'ın tabiri ile gökkuşağı veletleri Luxen'lerden birisidir. İkizi ile ciddi bir kavga esnasında dünya dışı bir hale bürünmüştür. Bu da yetmezmiş gibi bir konu (çok gizli) hakkında tartışmaktadırlar. Mel'in gördükleri ve duydukları ölüm fermanına yetmiştir.
İki kızın gece macerası Mel'in anlattığı çılgın fikirler derken bir patlama ile sona erer. Serena da bu vahşete şahit olur. 
Olay üstü olay. Bilinmeyenlere gelin anacımmm baklavalı, taş gibi çözümler bu kitapta :)
Vampir, kurt adam, ejder sonrası yeni seksi türümüze merhaba.
UZAYLI mııııı?
Uzaylı dediğinde yeşil kürdan adamları unutmanın vakti geldi değil mi? :)
Seçenek çok DEX ,Lore, Sin, Luc kitap yazılmaya aday karakterler :)
Luxenler günden güne güç kazanıyor, insanları parmaklarında oynatıyor. İnsanlar da küstahlıklarından baş tehlikeyi göremiyor. Luxenler ne kadar iyi çocuk, insan güzeli yaratıklar olarak görülüyorsa. Arumlar da korkulası kötü varlıklar. Evren kendi içinde bir denge. Luxenlerin tek rakibi Arumlar. Luxen parlarken Arum karanlığı ile yok etmek adına yaratılmış. Anlayacağınız doğuştan yok edici. Dünyaya geldiklerinde fark edilir ve misyonlar yüklenilir. Burada da Arumlara dengeyi sağlamak, devletin katili olmak düşer. Hunter da bu noktada ortaya çıkar. Serena bir şeyler bilmektedir. SD için önemli olabilir, Hunter da kızımızı korumakla görevlendirilir.
Seksi bir kız, ateşli bir adam kaçınılmaz olan doğru olaylar gittikçe karışır.
Her ne kadar tek kitaplık görülse de ben bu maceranın biteceğine inanmıyorum.
Devam etmesini diliyorum.
***
Kitabı okurken arkadaşlar bu seksi Arum beni dolduruyor, Luxenlere beddua edesim geliyor demiştim. Lux serisini okuyanlar ise biz okuduğumuz halde bizi de dolduruyor dedi :)
Yazar kitapta bu durumu da toparladı, her iyinin içinde kötü, her kötü içinde de iyiliğe yol almış kişiler vardır dedi. Hunter'ın kız kardeşi gibi. Lux serisinin Deamon'ı gibi.
Yazım tarzındaki değişiklik yeni bir trend yaratacak diyorum.
Yazarın serilerinde değişmeyen tek öge erkeklerin tam bir ÖKÜZ oluşu :)
Erkek kıtlığında Hunter gibi en az 100 bin tane daha istiyorummmm
Evrene imza kampanyası başlasın, sevgili evren torpilim nerede? :)

 Desteklerinden ötürü DEX ailesine çok teşekkür ederiz.

 

1 yorum:

elif bayraktar dedi ki...

çok güzel,, yorumunu çok beğendim,kitap almamda çok işe yarayacak, kitabı en üstlere yerleştirdim...