11 Kasım 2013 Pazartesi

İstanbul Kitap Fuarı 2013 - Kitaplığımın Yenileri

 Bir fuar daha geldi geçti. İnsan an be an yaşayınca bir noktada da tüketiyor. Sanki haftalar geçmiş üzerinden gibi geliyor. Fuar İstanbul'un bir ucunda olunca metrobüs ile tanıştım. Metrobüs rahatlık olsa da kalabalık tam bir işkence. Metrobüs çilesi bitince fuar alanına yürü, girişleri bul sıkıntı. Tam bir labirent. Ahhh tabi giriş ücretinden de bahsetmeli, gel de İzmir'i arama :) Fuar alanının uzaklığı sebebiyle sadece 2 gün gezebildim.
Okuyan Kızlar Kulübü olarak bir gün sabahtan akşama fuar keyfi sürmek harikaydı. Birçok randevu, görüşmeler, grup yemekleri, sohbetler ... anlat anlat bitmez. En iyisi fuar seçimlerine dönelim.
Şehir dışından geliyor oluşum ve valizimdeki kısıtlı yer sebebiyle pek bir şey almadım. Tur yoğunluğundan alıp da okuyamadıklarım beklediği için bir süre kitap alışverişine ara verdim. Kedinin ciğere bakması gibi iki büklüm kaldım:(
Pegasus Yayınları yıldızlar geçidi gibiydi!
 SEP hastası olarak yeni kitabını stantta göremeyince elimde olmayan tek kitabı listeme ekledim. Kristin Hannah ve Jojo Moyes'siz olmazdı.
 Nemesis Kitapları ve serileri tam benlik! Her fırsatta alıyor sizlere de bahsediyorum. Rachael Gıbson delisi ben ilaç gibi 2 kitapla şenlendim:) İlk Öpücüğün Büyüsü beklediğim bir seriydi, yorum yakında.
 Martı Yayınları ailemizin favorisi. Birbirinden farklı seçeneklerle kitaplığımda yerini aldı.
 Ütopik Kızlar sağ olsun bizi eritti. Bu kitabı alma sebebimdir kendileri! Dex takdir ettiğim ama bana pek hitap etmeyen bir yayınevi.Seri devamlılığı, çıkış hızı, çeviri kalitesi takdire şayan. Dex Plus dedin mi Allahhhh diyesim geliyor. Dublin ile gönüller fethedildi, bundan sonra aboneyim :) 
 Aspendos Yayınevi yeni kurulmasına rağmen historical türünde adından çok söz ettireceğe benziyor. Kitap kapak seçimi de çok başarılı. Bu kitabı beğenirsem diğer kitaplarına da şans vereceğim.
 Ephesus belki de en sık söz ettiğim yayınevi. Birçok seri takip ediyorum. Ejder seri devamı gelince dayanamadım. Vefa Enver sevgim bilinir. Hem kendisini görmek hem de kitaplarının yeniden bizlerle buluşuyor oluşu beni çok çoook mutlu etti.
Belki de en güzel dilek! :)
İlerleyen zamanda daha ayrıntılı anlatımlarla sizlerle olacağım. 
Tarih84

6 yorum:

Adsız dedi ki...

istanbul en güzel fuar. ama sınavlarımdan dolayı gidemedm. mecburen izmir kitap fuarına gidicem inşallah. izmirlisiniz sanırım. izmir fuarı her sene izmirin eski fuar alanında mı oluyor ?

Syhn dedi ki...

ya daha ne olacağıdı acaba he ne?!

qurbaacik dedi ki...

Fmarsal yorumlarınızı heyecanla bekliyorum :)

Ceylin'in Annesi dedi ki...

Bence çok güzel kitaplar edinmişsin.
Şimdi hepsini okurum mesela seve seve, hatta şu Dublin Caddesi'nden başlardım :)

tarih84 dedi ki...

Adsız: her zamanki fuar alanı Atlas Pavyon'da oluyor. İzmir fuar alanı içinde.

Syhn: yaa öyle deme nice okunacak kitap var :(

qurbaacik: FM Arsal yorumlarım yakında sizlerle :)

Ceylin'in Annesi: Dublin öncesi okunacakları eritmeye çabalıyorum an be an gözümün önünde :(

CEREN DEREN dedi ki...

Dumanı tüten kitaplar adına sevindim :)