28 Ekim 2013 Pazartesi

Yatağımdaki Yabancı - Sylvie Day: Yazarın satırları Çok Kaliteli

Sylvia Day historical türünde şöhretini hak ediyor. İlk kitabında beni mest etti. Karakterleri kanlı canlı, mış gibi yapmıyor ne ise onu yaşıyor. Ayşe Arman ile yaptığı röportajda karakterlerini zeki, kusurlu, hayatın içinde görebileceğimiz gibi yarattığından bahsetmişti. Kitabı okuduğum an ne demek istediğini daha net anladım. Bizlere özgür, aklı başında ve ne istediğini bilen kahramanlar sunuyor. Bazı sahneleri okurken wooww dedim. İşte dedirtti bu gerçek yaşamdan bir kesit. Bir kadın da hisseder, onunda ihtiyaçları vardır. Bir şeylerin farkında olmak ve talep etmek bayağı bir durumu gerektirmez! Bir erkek bir kadından etkileniyorsa, o an erotik boyutta çarpılıyorsa bunu dindirmesi gerekir. Gerçek hayatta bu işe nasıl çözüm bulacaksa aynen kitapta da bizler bunu okuyoruz. Yazarın diline, cesaretine hayran kaldım. Historical klasik sahnelerin dışında, tam da dozunda çok gerçekçi bir anlatım sundu bizlere.
Yatağımdaki Yabancı 

Evlilik Bir Kumardır
Dört yıl önce Isabel'e mantık evliliği yapmayı teklif ettiğinde Gray vurdumduymaz bir yakışıklıdır fakat artık genç adamın içindeki o çocuksu serseriden geriye eser kalmamıştır. O artık sırların içine gömülmüş ve kaybolduğundan beri yaptığı şeyler hakkında hep sessiz kalmıştır.
Aşksa Bu Oyunun En Büyük Sürprizi
Isabel'in kolaylıkla başa çıkabildiği o pervasız genç artık yoktur ve bu tutkulu adam ehlileştirilemez gibi görünmektedir. Genç kadın, Gray'in içinde yanan ateşi keşfetmeye cesaret edebilecek ve karşı konulamaz bir yabancıya dönüşen aşığına içini açabilecek midir?
Gray gençliğinin verdiği enerji ile yerinde duramayan, paralı, yakışıklı, aristokrat kesimde sözü geçen bir varistir. Annesine inat hayatı serseri şekilde yaşar. Büyük aşkını Gray'in annesinin entrikaları sonucu evlenir. Bu Gray'i durdurmaz. Ve ilişkileri ciddi boyutta ilerler. 
İsabel ise büyük bir akla evlendiği eşinden ciddi bir darbe almış genç ateşli bir duldur. Uzun süreli ilişkiler yaşar, kadınlığını geri planda tutmaz ama ahlaksızlık boyutunda da dolaşmaz. Çevrede arzulanan aynı zamanda saygı duyulan bir kadındır. Gray ile tanışıklığı olduğu halde bir etkileşimleri hiç olmamıştır.
Bir gün Gray çılgın bir fikirler gelir evlenmeyi talep eder, bu evlilik kağıt üzerinde kalacak kendi aşıkları ile hayatlarına devam edeceklerdir. Gray av olmaktan kurtulacak, Bella ise evlilik baskısından.
Grey'in aşkı bebeğini doğururken ölünce adam yıkılır ve 4 yıl ortadan kaybolur. Aradan geçen zamanda çok şey değişmiştir. Geri döndüğünde o tam bir erkektir. Değişen sadece baştan çıkarıcı, kaslı bir vücut değil aynı zamanda hayatı kavramış acılı bir insandır.
Bu dönüş taşları yerinden oynatır, yıllardır tanıdığı karısına vurgun yemiş gibi aşık olur, karısı da onun cazibesine kayıtsız kalamaz. Her ikisinin de yaşanmışlığı, korkuları vardır. Bunları aşmak için çok zorlu bir mücadeleye girişirler.
***
Kitap harikaydı kesinlikle tavsiyemdir. Ben bayıldım. Diyaloglar zeki sahneler çok seksi, anlar gerçekçiydi.
Birçok yan karakter de vardı özellikle Abby beni öldürdü:) Bu kızın zekası hayret ettirdi.
***
Bu çok sevdiğin erkekliğin bağlı olduğu bir kalp ve bir de beyin var. Hepsi bir araya gelip bir erkeği, yani senin kocanı oluşturuyor. Onları birbirinden ayırıp canının istediği parçayı alamazsın.
***
Bir erkek benimle evlenebilmek için bana çılgınca aşık olmalı ve yırtılmış bir et parçasını umursamamalı. 
***
Sevdikleriniz de size hayal kırıklığı yaşatabilir.
***
Bu kitap şiddetle tavsiye!
Tarih84

Hiç yorum yok: