28 Ekim 2013 Pazartesi

Sert Rock: Çılgın Vahşi Yolculukta Duygusal Bir Mola! - Günahkarlar Turnede Serisi

Sert Rock: Çılgın Vahşi Yolculukta Duygusal Bir Mola!
 Günahkarlar Turnede Serisi
Günahkarlar Turnede serisi Tutkulu Notalar ile sarsıcı bir başlangıç yaptı. Satırların bağımlısı olduk, şaşırdık, an geldi şok olup kitabı okuyamaz olduk :) Kitap yetişkin edebiyatının bir çıta üstünde! 
Yaş sınırına değil de okuduğunuz türler ve düzeyine göre seçilip, tavsiye edilmedi derim. Romance okuyan ve yeniliklere açık olanlar için Günahkarlar diye alınan bir grup nasıl olur, rock dünyası nedir, kendi içlerindeki ahlaki yaklaşımlar nelerdir cevabı niteliğinde bir seri. Aykırı sayılacak yaşamlarının içinde onların da sınırları var, değer vereceği nitelikte kişiler. 
Seriyi kendi içinde değerlendirince bayılmamak elde değil.
Kitap bitmesin diyecek, seri devamını heyecanla bekleyeceksiniz! :)
Yazar, seri bilgisi ve Tutkulu Notalar yorumu için tıklayınız
SERT ROCK
Tutkulu notalar ile alev alan sahneler Sert Rock'ta yanmaya devam ediyor...
Turne otobüsünde geçirilen sıcak anlardan sonra, ayrılıklarının büyük bir hata olduğunu bir kez daha keşfeden iki genç...
Metal vokalisti Sed Lionheart yalnızca sesini kullanarak binlerce kadını çılgına çeviren bir rock yıldızıdır. Ne var ki, Jessica'yı kaybettiğinden beri kendisini tutkulu hissedebildiği tek yer sahnelerdir...
Hukuk fakültesinde okuyan Jessica, kalbi paramparça olsa da Sed'le olan ilişkisini sonlandırarak kendi çabalarıyla başarıya ulaşmakta kararlıdır. Ancak önceden tahmin edemediği bir gerçek vardır; etrafındaki hiçbir erkek Sed'in yerini dolduramayacaktır...
Dizginlenemeyen arzular, kalabalıklar içindeki ahlaksız yakınlaşmalar ve tüm bu yaşananların alevinde parlamak üzere olan skandallar... Hazır mısınız?

İlk kitapta SED karakterini iflah olmaz, ahlaksız kral olarak görmüştüm. Bu haline rağmen de sevmiştim. Bir sonraki kitabın Sed hakkında olması merakımı arttırdı. Kalbi kırık bir adam, duygulardan arınık bir yaşam. Aynı anda 4 kızla ilişkiye girebilecek bir potansiyel. Grup arkadaşlarının kızlarını elinden almayı hobi edinmiş bir serseri. Bu kadar say sonra da sevdim de bu nasıl olur mu dediniz eee işin sırrı da Günahkarların şeytan tüyü  cazibesinde:)
''Birilerine sinirli olman, onları sevmeyi bıraktığın 
anlamına gelmez!''
Kitabın belki de anahtar cümlesi bu! Sed 2 yıl önce günahkarları yükseltebilmek için varını yoğunu ortaya koymuş, her an her dakika hesap yapıyor. Hayatında daimi bir ilişki aramıyor. 4 aylık (neredeyse bu kadar süre aynı kızla olmak mucize) uzun soluklu ilişkisi Jessica ile ciddi bir yol ayrımına giriyor. Ya okul ya da ben diyor. Bağımsızlığına düşkün Jessica patlıyor ve yüreği paramparça olsa da ayrılıyor. Okulu seçiyor. Sed müthiş bir yıkım yaşıyor. 2 yıllık bu sürede kariyerinde zirvelere yaklaşmış bir grup, gruba kendini halı gibi seren kızlar, içki ve nice şey onların. Sed de bir köşede oturacak değil ya su gibi kızı içip yutuyor! Günahkarlar Sed'in acısını bildikleri için her ne kadar hayatlarına ot tıkasa, kalplerinin kırılmasına sebep de olsa ses etmiyor. Çünkü onlar Günahkar, senin benim gibi değil hayata baktıkları pencere farklı. Birimiz hepimiz için mantığında.
“Gitmediğimi söylerken ne demek istiyorsun, Sed?”
“Hukuk fakültesine gitmiyorsun. Yatak odasında beni eğlendirmekle fazlasıyla meşgul olacaksın. Bu sıkıcı olduğunda, beş veya altı çocuk doğuracaksın ve ben grupla turlara çıkıp, hepimizi zengin ve ünlü yaparken, sen de onlarla ilgileneceksin.”
***
Oldu paşam başka? :)
 Jessica basıyor gidiyor, adam üstüne şarkı sözleri döktürüyor.
Tam iki yıl sonra olmayacak bir ortamda olmayacak bir pozisyonda tüm günahkarlar Jessica ile karşılaşıyor. Sed'in kalbine iniyor tabi öncesinde kalbi teklemeyi durduruyor. Gördüğü gibi mıhlanıyor. Kavga olay üstüne olay. Her kitapta grup üyeleri telef oluyor bir sonraki kitapta kim hırpalanacak merak konusu.
Sed ile Jessica yesin birbirini Myrna araya girip bir şekilde onları bir araya getiriyor. Farklı bir anlaşma ile ilişkilerini yeniden deniyorlar. Grup bu durumdan rahatsız, çünkü Sed her şeyi tam anlatmamış Jessica da rahatsız ben size ne yaptım da cephelisiniz modunda.
Bu süreçte birçok şey yaşanıyor anlatırsam heyecanı nerede dimi;)
Günahkarlara bir adım daha yaklaştık. Özellikle Jace ve Eric karakterlerini çok sevdik. Kitaplarını merakla bekliyorum. İç dünyalarındaki fırtınaları okumak çok çook farklı olacak kesin! Brian eşi ile yakınlaştıkça Trey bir bunalıma sürüklendi. Üçüncü ve dördüncü kitapta daha bir net anlaşılacağının tüyosunu aldık. Trey'in şok edici, tabuları yıkıcı hikayesi için nefessiz kalacağız kesin! Dilerim sansüre uğrayıp hikaye bölük pörçük kalmaz. 
Ephesus Yayınları'na bu konuda güvenmeye devam etmek isterim. Kapaklar konusundaki cesareti içerik konusundaki tutumu ile taçlandırmaya devam etmesini isterim.
Bir acı bu kadar mı iyi anlatılır.
Ya da bir köpeğe yazılan şarkı sözü bizi hislendirir?
Ahhh Günahkarları seviyoruz:)
Seriyi sevdim, çeviri zaten muhteşem! Tuba Özkat bu kadar zor bir seriyi rahatsız etmeden, akıcı bir şekilde bizlere sundu. Ne kadar teşekkür etsek az!
Ama işte bir amaaa var! Serinin belki de en zayıf halkası bu kitap. Evet bu kadar sevdim dedikten sonra bunu söylemezsem çatlarım. Sed'i kötü çocuk gördük de aslen durumun farklı olduğunu öğrendik. Jessica basıp giden bildik de bir de mecburiyetler vardı. Buraya kadar tamamdı da bu çift bildiğin tavşan modundaydı. Bir birilerini azdırmak, toplum içinde aykırı olmak adına bir uğraş içindeydi. Sed'in de dediği gibi Jessica onu seks bağımlısı yapmıştı, Jessica'nın dediği gibi bakıldığında da Sed ona aykırılık enerjisi katmıştı. İkisi bir arada patlamaya hazır bir bombaydı. Seride duyguların en az hissedildiği kitap. Bir ara yeter beeee aaaa diyesim geldi. Ki bu kitap Tutkulu Notalar gibi yanlış, abes denilecek şeyler de barındırmıyordu. Her ne yaşandı ise iki kişi arasında kaldı. İlk kitaptaki şok üstüne şoklar bu kitapta yok. Ama şok edici şeyleri okurken ki duygu yoğunlu da sarhoş ediciydi. Yazar cidden başarılı. Duyguların en aza indiği kitap ama en edepli kitap:) Ahh Trey yine mi el attın bacına :) Bu adam uslanmaz!
Tutkulu notaları okumuş ya da okumayı düşünen varsa bu kitapla birlikte kesinlikle tavsiye!
Tarih84

Hiç yorum yok: