25 Ekim 2013 Cuma

OKK 18. Blog Tur: Full Metal Alchemist - Çelik Simyacı - Yorum (MANGA)

OKK 18. Blog Tur: Full Metal Alchemist - Çelik Simyacı!
Manga başlı başına bir kültür, Türkçe okumak ise ayrı keyif. Bilginin derya olduğu bir alanda kendi dilimizde bir adım yaklaşmak çok keyifliydi.
 OKK yenilikler bitmez, incelenmeyi bekleyen nice güzellikler var. Kim bilir neler  olacak? :)
İnceleme tur konuğumuz esere bir bakalım:
Fullmetal Alchemist 1- Çelik Simyacı
Simya: Doğayı değiştirip şekillendirmeye yarayan esrarengiz güç; adeta büyü, sanat ve bilimin bileşimi. 
En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric’ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir.
Edward artık bir hükumet ajanıdır ve askeri bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir. 
Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya adeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı’nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

***
Akılçelen Kitaplar'a desteklerinden ötürü teşekkür ederiz :)


27 ciltlik macera başlıyor! 

Fullmetal Alchemist, şimdi Çelik Simyacı adıyla Türkçe!
Çekilişimize katılmak için tıklaynız
Satın almak için tıklayınız
Elric kardeşler simya alanına dalarak kendi sorunlarını bir şekilde çözüme ulaştırmak istiyor. Ölen annelerini geri getirmek için simyadan yararlanıyorlar. Simya kuralına göre bir kişi bir şey vermeden bir şey alamaz. Yani bir şekilde kendinizi feda edeceksiniz ki sizin istediğiniz ya da sizden gidenin karşılığı gelecek. Anneleri uğruna vücutlarının bir kısmını feda ediyorlar. Al vücudunu, Ed de kolunu ve bacağını:(
Mitolojiye baktığınızda da durumm hep aynı değil mi? Zengin olmak istersin, dokunduğun her şey altın olsun istersin elin altın olur sevdiğine dokunduğun an ölmesine sebep verirsin. O saatten sonra kız altın olsa, sen de altın istesen ne fayda.
Elric kardeşler de kaybettikleri parçalarını yeniden kazanmak için simya alanında iyice uzmanlaşmaya çalışıyorlar. Tabi olay bu kadar basit değil 27 ciltte birçok durum var. Bir yanda işleri bir yanda hayatın akışı bir yanda da simya uğraşları.
Bana bu tür çok erkeksi geldi doğrusu.
Animesi de çok iyidir, daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız
Tavsiyemdir efendim:)

6 yorum:

Ugg bot dedi ki...

Cok tesekkurler...

havalandırma dedi ki...

Paylaşımınız için teşekkür ederim

konya web tasarım dedi ki...

Emeğiniz için çok teşekkürler

havalandırma firması dedi ki...

Başarılarınızın devamını diliyorum.

Adsız dedi ki...

Yaa oturduğumyerde manga kıtlığı var. Full Metal Alchemist'in 17.cildini aldım. Bi o vardı. Bende ne animesini izledim ne de önceki ciltlerini... Ne yapmam gerek. Lütfen bana akıl fikir ver!

tarih84 dedi ki...

@Adsız: Nerede yaşadığınızı bilememekteyim. Ama şehrinizde fuar kuruluyorsa ziyaret ederek hem manga/çizgi roman ları okurlara kaliteli şekilde günceli takip ederek yayınlayan yayıncıların stantlarını inceleyebilirsiniz hem de sahaflarda istediğiniz eserleri bulabilirsiniz.