7 Ekim 2013 Pazartesi

Ejderin Arzusu: Bir Cadımız Eksikti Yeterrrr Ejderhalardan Uzak Durun!

Ahhh bu yazarlar bizi ne hale getirdi. İnsan dışı her varlığa göz koyduk. Gidişat iyi değil. 
Alacakaranlık serisiyle Tırmala beni Jacob, Isır beni Edward ... 
Ejder serisi ile Ateşini yolla Ejderha :)
Ejderin Aşkı kitabının devamı Ejder'in Arzusu yeni bitti.
 Bekliyorum bir sonraki yırtıcı kim olacak.
 Ahhh Timsah çok tatlısın dersem şaşırmayın! Bunca yıl giydiğim ayakkabı, taktığım çantaya lanet olsun sizin ırka zalimlik etmişiz yavrucuğum diyebilirim de :)
Ahh neyse Ejderha dedik konuya dönelim:)
 Ejder Serisinin ilk kitabı ''Ejderin Aşkı'' ile açılış yapmış TIKTIK 
devamını merakla beklemekteydim. Kitap elime geç ulaştı, birkaç kişinin bağımsız da okunuyor sözüne inanarak geldiğinde okunur keyif alınır demiş geçmiştim.
Peki şimdi? Neredeeeeeeeeee bu serinin devamı Eyyyy EPHESUS diye ortalığı ateşe veresim var. Yok yok bu bir bağımlılık bu sefer ateşlerin pullu kanatlı seksi efendilerine takıldık oyyyy oyyy
Ejderin Aşkı kitabının 2. yarısında sülaleyi tanıdık, 1. kısmı ile ilk erkek kardeş ejderhanın aşkına şahit olduk. Devam hikayeleri diğer kardeşlerin aşkı zannediyorduk. Ama olay her kitapta adeta bir sarmal gibi şahlanarak devam ediyor. Burnu düşse yerden almayacak kibirlerin efendisi kimseyi beğenmez Briec bir Nolwenn cadısının ağına düştü. Kitabı ilk 70 sayfası bağımsız bir hikaye gibi okudum, hastalığım, araya giren turlar derken bir türlü ilerleyemedim. Hep aklımdaydı. Dün akşam bu iş böyle olmaz gerekirse sabahlarım dedim tam 3,5 saatte kitap bitti. Öyle akıcı o kadar yakıp kavuran türdendi ki pesss dedim yazar her kitabında bir öncekini aşıyor doğrusu. Her kitap bir sonraki hikayeye hazırlıyor sizi. Gwenvael'in hikayesini merakla bekliyorum. Morfyd yazık yavrum 3 yılda ancak 1 öpücük kaptı rahat bırakın şu kızı diye isyandayımm.
Gwenvael demişken uykusundan her uyandırılışında ''kıza hiç dokunmadım'' deyişine koptum. Uslanmaz piç, dedesinin torunu :)
''Talaith aşkın - Gwenvael ıstırabım'' da artık bir komediye dönüştü.
Mavi ejder nazik adam Eibhear ise favorimm bayıldımmm onun da kalbini sanki Izzy zorlayacak. Izzy kim mi? Kitapta saklı :)
Ejderhalar sanki ailem gibi off şimdiden özledim nerede şu devam kitabı Ephesusssss!!!!
Annwyl öldüren öfkesini, Fearghus'un bitmek tükenmek bilmez aşkına şahit olmak çok anlamlıydı. Gerçi o çifte tutulmuş ay Annwyl'e pek iyi gelmedi, ne geceydi :)
Konumuz şöyle: Ailenin lideri, gelecek varislerin tohum sahibi Fearghus bir ölümlüye aşık olur. Kanlı Annwyl. Ailede taşlar yerinden oynar. Tanrılar bile isyandadır. Aradan 3 yıl geçmiş bir şekilde bu aşk kabul edilmiştir. Sürtük ve daha nice kötü kelime ile adlandırılan yengesine düşman Briec abisi ile yengesinin aşkına bir parça gıpta eder. Bir ölümlü ile bir süre takılsa belki bu düşünceden sıkılacağını düşünür. Bir köyde idam edileceği sırada bir kadını kurtarır. Kadın çok etkileyicidir. Her ne kadar büyülerini kullanmıyor olsa da onun sıradan bir insan olmadığını ilk saniyede anlar. İlerleyen günlerde ihtiras onları sarar ama Talaith'in sakladığı sırlar vardır, beklediği de bir gün. Kendini aşka bırakmak istemez. Briec de duygu nedir bilmez, yeni yeşeren bu hisler ona azap vermektedir.
Ortada bir savaş, çokça sır, tutku ve kavga edecek sinir bozucu birçok ejder vardır:)
Süper bir hikaye bayıldımmmmm
Briec bu yüzyılın ejderi olsa insan formuna dönüştüğünde nasıl görünürdü diye merak ederdim.
Sanırım buldum:
Tarih84

Hiç yorum yok: