19 Ekim 2013 Cumartesi

Düğün Hediyesi: Julie Yoksa Sen BENİM Kardeşim misin? :)

 İlk defa bir kitap karakterini baştan sona kendime benzettim. Saç rengi, göz, boy pos, hobi, meslek karasızlığı, çelişkiler, garantici yaklaşım, rest çekiş, atarlı haller .... say say bitmez. 28 yaşında (benden 1 yaş küçük!), esmer, kahve rengi gözlü (tıpkı ben) doğal bir güzel.(Tamam bu konuda iddam yok) Kitap sanki bir yansımaydı :) 
Julie Yoksa Sen BENİM kardeşim misin? :)
Dört Düğün Bir Fiyasko serisinin ilk kitabı Düğün Hediyesi. 
Ahh Arkadya yine gönlümü fethettin! Bu nasıl cici bir kapak. Son iki kitabınızda kapaktan çok iç kapağın daha bir güzel olduğunu düşünmekteyim. Şu güle bak bak dur!
İç kapak dedik de arka kapak da çok güzel. 
Kitaptan bahsetmem gerekirken kapağa daldım:(
 Julie Delgado iki yıl önce uzman bir şefin kırık notu ile restoranını batırmış, işsiz, hayata tutunmaya çalışan bir kız. Rose Köşkü'nde usta şef olan teyzesinin boşluğunu doldurmak için ilk adımını atıyor. Canla başla bir düğün menüsü hazırlıyor. Menüyü incelemek için damadın kardeşi, Julie'nin restoranına kötü not veren şef Andrew gelmez mi offfff işler karışıyor. Rose zaten aşırı detaycı en ufak hatada tek şansınız da kaybedebilir. Andrew ilk anda kızdan etkileniyor ve tanıyor. Kızın içindeki cevheri ortaya çıkarması için zorluyor. İşler bu noktada daha da karışıyor. Kendini mi sınamak, elde ettiği tek fırsatı mı kaçırmak, ne olmak istediğine mi kafa yormak, muhteşem gülüş süper ego harika erkek Andrew ile mi flörtleşmek offff ne kadar çok düşünmesi gereken şey var dimi:)
 Yayıncıların yeni tercihi kısa hikayelerden biri var karşımızda, 153 sayfa tam tadında!
Çabuk bitiyor, sürükleyici, az öz kıvamında. Yazarın anlatımı çok sevdim. Peri masalının ayakları yere basan hali. Dilerim kısa sürede örneğin her ay bir kitap şeklinde bitirebiliriz. Seri kaç kitaplık nasıl ilerleyecek bakmadım. İlk defa bir seriyi tahmin etmek istedim.
- Kitabın ilk sayfalarında düşman mı olsa yoksa bu kız tehlike mi dediğimiz dünya güzeli Phoebe bana göre serinin 2. kitabına konu olacak. Son dakika tanıştığı yakışıklı kızın tüm duygularını allak bullak ediyor.
- Andrew'in asistanın kurmak istediği iş gereği karşı karşıya geleceği Andrew'in yakışıklı yapımcısı sürpriz bir aşk hikayesi olarak karşımıza da çıkabilir.
- Aşk her yaşta diyerek Julie'nin teyzesi ile hazır yemek kamyonu işleten tatlı adamın hikayesini okumak da zevkli olabilir :)
- Bence en beklenen işin en bombası bahçe düzenlemeleri ile uğraşan RJ ile Rose'un aşkı olur.
Bekleyip göreceğiz. Tahminler yürütmek de güzelmiş:)
***
Muhteşem bir yemek yapmak için en önemli şey sence nedir?
Bence insanlara gerçekten yemek istedikleri şeyleri vermektir. Çok sayıda şef ne kadar zeki olduklarını kanıtlamaya kendilerini kaptırarak onların yarattığı şeyi tadabilmek için zor kazanılmış paraları ödeyen insanları unutuyorlar.
***
İnsanların hak ettikleri her şeye sahip olamadıklarını çok iyi biliyorum.
***
Tarih84

Hiç yorum yok: